Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Düzgün disler agiz sagliginin degerini arttiriyor

Plusdent Dis Klinigi Dis Hekimi Onur Öztürk dislerin sirali ve düzgün olmasinin sadece görsel olarak degil ayni zamanda saglik açisindan da oldukça önemli oldugunu söylüyor ve bunun için hastalarin ortodontik tedaviden yararlanip, dislerinin sekil ve düzen bozukluklarini düzeltilebileceklerini ifadelerine ekliyor.

Teller agiz içinde meydana gelen kalabaligi, çarpik, çikik, düzgün olmayan disleri, uygun sekilde oturmayan çeneleri düzeltmek için kullanilirlar. Çarpik ve kalabalik disler saglikli bir agzin ilk sarti olan agiz hijyenini gerçeklestirmenizi zorlastirirlar. Düzgün bir biçimde siralanmayan disler bir zaman sonra dis çürügüne, dis eti hastaligina ya da dis kaybina, bazen de çignerken ya da konusurken yapilan yanlis bir kapanis ile dis minesini normal disi asinmasina ve çeneyle ilgili problemlere neden olabilirler.

Bu gibi problemlerle karsilasmamak için bireylerin ortodontik tedavi yönteminden yararlanmalari gerektigini belirten Dis Hekimi Onur Öztürk ortodontik tedavinin artik eskiden yapildigindan daha rahat ve kisa zaman yapildigini belirtiyor: “Tedavi sirasinda biraz rahatsizlik beklenmesine ragmen bugünün telleri eskilerinden çok daha rahattir. Tel çesidi hastanin ihtiyaci olan tedaviye ve talimatlara ait bakimi ve agiz hijyenini ne kadar takip edebilecegi temel alinarak seçilir ve tedavi plani her bir hastaya göre özel olarak belirlenir.”

Dis Hekimi Onur Öztürk ortodonti tedavi sürecinin uzunlugundan ve kullanilacak aparatlarin görüntüsünden rahatsizlik duyacak dogru adaylar içinse ortalama 4 ile 7 gün arasinda tedavinin bittigi porselen laminate vener tedavi yöntemini öneriyor. “Laminate vener tedavi yönteminin ortodontiye göre çok daha fazla avantajlari vardir. Bu tedavi yöntemiyle bireyler düzgün, sirali, daha beyaz dislere çok kisa bir sürede sahip olabilirler. Dislerin sadece ön yüzeylerinin minimum asinmasiyla yapilan bu tedavi yöntemiyle bireyler ayni zamanda hayal ettikleri gülüse de sahip olabilmektedirler. Ancak porselen laminate venerler her zaman ortodontik tedavi yerine kullanilmazlar, sinirli kullanima sahiptirler, hangi islemin sizin için daha dogru olacagina ise doktorunuz karar verecektir.”

Son olarak genel agzi bakimiyla ilgili bilgi veren Dis Hekimi Onur Öztürk hangi tedavi yöntemini seçerseniz seçin genel agiz hijyenine gereken önemi vermeli, bunun için de düzenli dis firçalamali, dis aralarini dis ipiyle temizlemeli ve programli bir sekilde dis hekimi ziyaretleri yapmaliyiz diyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası