Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Beyazlatayim derken dislerinizden olmayin!

Dis Hekimi Asli Ercanli Ünal, piyasada satilan dis beyazlatma macunlarinin aslinda disleri beyazlatmadigini, bu konuda mutlaka bir dis hekiminden profesyonel yardim almamiz gerektigini söyledi.

Bembeyaz disler, güzel bir gülüsün belki de en temel unsuru. Çogumuz sigara, kahve, çay vb. nedeniyle dogal beyazligini yitiren dislerimizi beyazlatmak için bir dis hekimine basvurmak yerine piyasada satilan beyazlatici macunlardan medet umariz. Oysa dis beyazlatma, dis hekimi kontrolünde yapilmasi gereken profesyonel ve riskleri olan bir tedavidir.

Çogu zaman dis beyazlaticilar ile dislerimizi beyazlattigimizi düsünürüz fakat bu kalici bir çözüm degildir. Dis Hekimi Asli Ercanli Ünal, dis sagliginin ve beyazliginin sürekliligini saglamak için ömür boyu etkili ve yeterli bakimin sart oldugunu söylüyor…

“Sigara kullanan kisilere yönelik dis macunlarinin, sanki sigaranin dislere vermis oldugu zarari önledigini düsünüyoruz” diyen Dis Hekimi Ünal, dis beyazlastirici olarak piyasada satilan macunlarin aslinda disleri beyazlatmadigini kaydetti. Ayrica antitartar veya sigara içenlere yönelik üretilen dis macunlarinda da yogun miktarda asindirici maddeler oldugu için uzun süreli kullanimda dis minesine kalici zararlar verebildigini de hatirlatan Asli Ünal, “En dogru dis macunu tamamen klasik ve herhangi bir özellik barindirmayan ve mümkünse içinde sodyum loril sülfat (dis macununa köpürsün diye konur ama agiz kuruluguna yol açar) bulunmayan dis macunudur’’ dedi.

DIS BEYAZLATMA HEKIM KONTROLÜNDE OLMALI

Peki disleri beyazlatmak için ne yapmaliyiz?

Disleri beyazlatabilmek için iki yol oldugunu söyleyen Dis Hekimi Asli Ercanli Ünal, bunlari “evde kullanilan jeller” ve “hekim muayenehanesinde uygulanan jeller” seklinde siraladi. Her iki yöntemin de dis hekiminin kontrolü ve denetimi altinda olmasi gerektiginin altini çizen Ünal söyle devam etti: “Dislerin beyazlayabilmesi için gerekli islem, belirli konsantrasyondaki beyazlatici jellerin belirli sürelerle dise temas etmesini saglamaktir. Ancak bu jellerin disetine temas etmesi disetlerinde yaniklara veya tahrislere yol açabilecegi için evde yapilacak uygulamalarda hekim tarafindan kisiye özel kaliplar hazirlanmali, jeller ancak bu kaliplar yardimiyla uygulanmalidir.”

ÖDEDIGINIZ PARA BOSA GITMESIN

Piyasada satilan beyazlaticilarin, herkesin agiz yapisina uyabilecek sekilde hazirlandigi için disetini koruyucu özellik tasimadiklarina öne süren Dis Hekimi Asli Ercanli Ünal, bu nedenle piyasada satilan jellerin konsantrasyonlarinin oldukça düsük tutuldugunu, yani içlerinde beyazlatici özelligin yok denecek kadar az oldugunu vurguladi. Dis Hekimi Ünal, beyazlatici ürünlerin, sadece kullanildigi gün hafif bir parlaklik yarattigini ve daha sonra dislerin hemen eski rengine geri döndügünü ifade ederek, “Yani ödediginiz tüm para bosa gider” diye konustu.

Dis beyazlatmaya karar vermeden önce mutlaka güvenilir ve bu konuda tecrübeli bir hekimden yardim almamiz gerektiginin altini çizen Ünal, dünya üzerinde kabul görmüs, FDA onayli bilimselligi kanitlanmis ve klinik takibi yapilarak piyasaya sürülmüs ürünler kullanan merkezlerden yardim istememiz gerektigini sözlerine ekledi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası