Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Genç görünmenin sirri kusursuz gülümsemede sakli!

Isteyin, gülüsünüz bilgisayarla “size özel” tasarlansin. Sizi en az 10 yas genç gösterecek güvenli bir gülümseyise kavusun.

Modern yasami kolaylastiran bir unsur olan ileri teknoloji, dogal ve etkileyici bir gülümseyis için de insanligin hizmetinde. Dis estetigi konusunda uzman olan dis hekimleri, hastalarina sadece çürük veya dis eti tedavisi uygulamakla kalmiyor, teknoloji sayesinde onlari en az 10 yas genç gösterecek mükemmel gülüsler tasarliyor. Estetik dis hekimleri, “genç görünmenin sirrinin kusursuz gülümsemede sakli oldugunu” söylüyor.

Kisinin her daim genç ve güzel görünme arayisi, insanlik varolali beri devam ediyor. Günümüzde estetik operasyonlar, daha güzel ve genç görünmek isteyenlerin imdadina yetisiyor. Kirisikliklar gideriliyor, dudaklar istenilen sekle sokuluyor, kisacasi vücudumuzda hangi noktayi begenmiyorsak ileri estetik teknolojileriyle uzman ellerde begenmedigimiz noktalar adeta bastan yaratiliyor. Estetik operasyonlar içerisinde birinci derecede görsellige en çok hitap eden operasyonlardan biri de, uzman dis hekimleri tarafindan yapilan dis estetigi uygulamalari.

Modern yasami bir hayli kolaylastiran ileri teknoloji, her alanda oldugu gibi dis estetigi alaninda da büyük yenilikler ve hasta açisindan ciddi kolayliklar sagliyor. Eskiden, özellikle kadinlar, güzellik ugruna bir dizi operasyon için biçak altina yatmaktan kaçinmazdi. Yüz güzelliginin en önemli unsuru olan gülüsler ise hep göz ardi edilirdi.

Sanatçi titizligiyle harikalar yaratiyorlar

Günümüzde estetik dis hekimleri, teknolojinin de imkânlarindan yararlanarak gelistirdikleri sanatsal tekniklerle, artik dis estetiginin de önemine vakif olan hastalari üzerinde adeta harikalar yaratiyorlar.

Estetik dis hekimliginin, temelde dis hekimliginin tüm branslarini kapsadigini söyleyen Dis Hekimi Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu, estetik dis hekimliginin ortodonti (tel takma), dis eti sorunlari, implant tedavisi, porselen kaplama gibi birçok bransi bir çati altina topladigini hatirlatti. Dr. Kislaoglu, estetik dis hekimlerinin, agizda saglik problemi çözüldükten sonra hastanin yüzüne bakip estetik eksikliklerini saptayarak hastaya yeni bir gülüs dizayn ettiklerini belirtti.

Dr. Kislaoglu, dis estetiginde kisiye yalnizca güzel bir gülüs kazandirmanin degil, uygulanan protezin ayni zamanda fonksiyonel olusunun da önemli oldugunu da vurguladi.

10 yas genç daha genç bir gülüs

Dr. Çagdas Kislaoglu, saglanan yeni gülüs sayesinde hastanin en az 10 yas daha genç bir görünüme sahip olabildigini vurguladi.

Agiz ve dudak bölgesinin, yüzde yaslanma etkilerini en fazla belli eden yerler olduguna isaret eden Dr. Kislaoglu, dislerde yapilan estetik çalismalarin, kisiyi genç göstermesinin yani sira, özgüveni de olumlu yönde etkiledigini belirtti. Dr. Kislaoglu’nun belirttigine göre, yapilan arastirmalar, saglikli gülümseyen kisilerin sosyal ve is yasamlarinda daha basarili olduklarini gösteriyor.

Gülüsünüz ileri teknolojiyle tasarlaniyor

Dis Hekimi Dr. Çagdas Kislaoglu, dis estetiginde CAD-CAM yönteminin çok talep gören yöntem oldugunu söyledi.

CAD-CAM (computer aided design-computer design-computer aided manufacturing) bilgisayar yardimli dizayn anlamina geliyor. Yöntemi Dr. Kislaoglu bakin nasil anlatiyor:

Dislerinin görünüsünden ve gülüsünden memnum olmayan kisiler, bu ileri teknoloji porselen sistemleri ile kendilerine özel, istedikleri dogal dislere ve gülüse sahip olabiliyorlar. Bu yöntemde dislerde yapilan hazirligin sonrasinda bir ölçü aliniyor ve alinan ölçüden elde edilen bir modelin optik ölçüsü alinarak bilgisayar ortamina aktariliyor.

Daha sonra dislerin dizayni dis hekimi tarafindan bilgisayar ortaminda yapiliyor ve disler bilgisayarli freze teknigi ile özel hazirlanmis porselen bloklardan olusturuluyor. Bu sistemde kullanilan porselenin alt yapisinda kristal veya zirkonyum bulunuyor böylece mükemmel estetik kalite ve dogallik yakalaniyor.

Dr. Çagdas Kislaoglu, CAM-CAM yöntemiyle uygulama zamaninin kisaldigina dikkat çekerek, “Istenirse kisiye bir günde yeni bir gülüs kazandirilabilir, zamanin çok kiymetli oldugu bu dönemde kisiler için büyük bir avantajdir” diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası