Genel SağlıkHABERLER

GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI KUSURSUZ GÜLÜMSEMEDE SAKLI!

İsteyin, gülüşünüz bilgisayarla “size özel” tasarlansın. Sizi en az 10 yaş genç gösterecek güvenli bir gülümseyişe kavuşun.

Modern yaşamı kolaylaştıran bir unsur olan ileri teknoloji, doğal ve etkileyici bir gülümseyiş için de insanlığın hizmetinde. Diş estetiği konusunda uzman olan diş hekimleri, hastalarına sadece çürük veya diş eti tedavisi uygulamakla kalmıyor, teknoloji sayesinde onları en az 10 yaş genç gösterecek mükemmel gülüşler tasarlıyor. Estetik diş hekimleri, “genç görünmenin sırrının kusursuz gülümsemede saklı olduğunu” söylüyor.

Kişinin her daim genç ve güzel görünme arayışı, insanlık varolalı beri devam ediyor. Günümüzde estetik operasyonlar, daha güzel ve genç görünmek isteyenlerin imdadına yetişiyor. Kırışıklıklar gideriliyor, dudaklar istenilen şekle sokuluyor, kısacası vücudumuzda hangi noktayı beğenmiyorsak ileri estetik teknolojileriyle uzman ellerde beğenmediğimiz noktalar adeta baştan yaratılıyor. Estetik operasyonlar içerisinde birinci derecede görselliğe en çok hitap eden operasyonlardan biri de, uzman diş hekimleri tarafından yapılan diş estetiği uygulamaları.

Modern yaşamı bir hayli kolaylaştıran ileri teknoloji, her alanda olduğu gibi diş estetiği alanında da büyük yenilikler ve hasta açısından ciddi kolaylıklar sağlıyor. Eskiden, özellikle kadınlar, güzellik uğruna bir dizi operasyon için bıçak altına yatmaktan kaçınmazdı. Yüz güzelliğinin en önemli unsuru olan gülüşler ise hep göz ardı edilirdi.

Sanatçı titizliğiyle harikalar yaratıyorlar

Günümüzde estetik diş hekimleri, teknolojinin de imkânlarından yararlanarak geliştirdikleri sanatsal tekniklerle, artık diş estetiğinin de önemine vakıf olan hastaları üzerinde adeta harikalar yaratıyorlar.

Estetik diş hekimliğinin, temelde diş hekimliğinin tüm branşlarını kapsadığını söyleyen Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, estetik diş hekimliğinin ortodonti (tel takma), diş eti sorunları, implant tedavisi, porselen kaplama gibi birçok branşı bir çatı altına topladığını hatırlattı. Dr. Kışlaoğlu, estetik diş hekimlerinin, ağızda sağlık problemi çözüldükten sonra hastanın yüzüne bakıp estetik eksikliklerini saptayarak hastaya yeni bir gülüş dizayn ettiklerini belirtti.

Dr. Kışlaoğlu, diş estetiğinde kişiye yalnızca güzel bir gülüş kazandırmanın değil, uygulanan protezin aynı zamanda fonksiyonel oluşunun da önemli olduğunu da vurguladı.

10 yaş genç daha genç bir gülüş

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, sağlanan yeni gülüş sayesinde hastanın en az 10 yaş daha genç bir görünüme sahip olabildiğini vurguladı.

Ağız ve dudak bölgesinin, yüzde yaşlanma etkilerini en fazla belli eden yerler olduğuna işaret eden Dr. Kışlaoğlu, dişlerde yapılan estetik çalışmaların, kişiyi genç göstermesinin yanı sıra, özgüveni de olumlu yönde etkilediğini belirtti. Dr. Kışlaoğlu’nun belirttiğine göre, yapılan araştırmalar, sağlıklı gülümseyen kişilerin sosyal ve iş yaşamlarında daha başarılı olduklarını gösteriyor.

Gülüşünüz ileri teknolojiyle tasarlanıyor

Diş Hekimi Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, diş estetiğinde CAD-CAM yönteminin çok talep gören yöntem olduğunu söyledi.

CAD-CAM (computer aided design-computer design-computer aided manufacturing) bilgisayar yardımlı dizayn anlamına geliyor. Yöntemi Dr. Kışlaoğlu bakın nasıl anlatıyor:

Dişlerinin görünüşünden ve gülüşünden memnum olmayan kişiler, bu ileri teknoloji porselen sistemleri ile kendilerine özel, istedikleri doğal dişlere ve gülüşe sahip olabiliyorlar. Bu yöntemde dişlerde yapılan hazırlığın sonrasında bir ölçü alınıyor ve alınan ölçüden elde edilen bir modelin optik ölçüsü alınarak bilgisayar ortamına aktarılıyor.

Daha sonra dişlerin dizaynı diş hekimi tarafından bilgisayar ortamında yapılıyor ve dişler bilgisayarlı freze tekniği ile özel hazırlanmış porselen bloklardan oluşturuluyor. Bu sistemde kullanılan porselenin alt yapısında kristal veya zirkonyum bulunuyor böylece mükemmel estetik kalite ve doğallık yakalanıyor.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, CAM-CAM yöntemiyle uygulama zamanının kısaldığına dikkat çekerek, “İstenirse kişiye bir günde yeni bir gülüş kazandırılabilir, zamanın çok kıymetli olduğu bu dönemde kişiler için büyük bir avantajdır” diye konuştu.