Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


CILDIN TEK DÜSMANI GÜNES DEGIL

Uzmanlar, yaz mevsiminde günesin cilt üzerindeki olumsuz etkilerine karsi uyarirken, sigara tüketimi, mimik kullanimi, beslenme bozuklugu, uyku pozisyonu ve yer çekimi gibi dis etkenlerin cildin yaslanmasinda önemli rol oynadigini belirtiyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu Dermatoloji Uzm.Dr.Rukiye Kaymaz, cildin genetik ve çevresel faktörler ile iliskili olarak yaslandiginin ve dogru yöntemlerle yaslanmanin geciktirilebileceginin altini çiziyor.

Cildin seneler boyunca genç kalmasini saglamak için uzun soluklu korumanin gerektigini belirten Uzm.Dr.Rukiye Kaymaz, ilk olarak alinmasi gereken önlemin günes isinlarindan kaçinmak oldugunu ifade ediyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Dermatoloji Uzm.Dr.Rukiye Kaymaz, günesin etkileri kadar, sigara tüketimi, mimik kullanimi, yanlis uyku pozisyonu, beslenme bozuklugu ve yer çekimi gibi dis etkenlerin de yaslanmayi hizlandirdigini belirtiyor. Uzm.Dr.Rukiye Kaymaz ‘ Karbonhidrat, protein ve vitamin açisindan belli oranlarda dengeli beslenerek özellikle domates, tatli kirmizibiber, ahududu, nar, kiraz gibi

kirmizi renkli sebze ve meyveleri tüketmek cildi yaslanmaya karsi koruyor. Yapilan arastirmalar, uyku sirasinda sirtüstü pozisyonun kirisikligi engellemeye yardimci oldugunu gösteriyor. Ayrica az mimik kullanmak, sigara içmemek, ciltteki yaslanmayi anlamli derecede yavaslatiyor.

Daha saglikli ve genç bir cilt için günde en az iki litre su tüketilmesi gerektigini anlatan Uzm.Dr.Rukiye Kaymaz, kirisiklik ve yaslilik belirtileri henüz olusmadan önlem alinmasi gerektiginin altini çiziyor.

Uzm.Dr.Rukiye Kaymaz; ilk gençlik yillarinda cilt tipine uygun kirisiklik karsiti ürünler seçilmesinin ve düzenli kullanilmasinin gerektigini, 30’lu yaslarin ortalarindan itibaren ise, cildimizin daha özel bir bakim gerektirdigini, bu nedenle, kisinin cilt tipine uygun onarici nitelikte gece ürünlerin kullaniminin önem kazandigini belirtiyor.

Dermatolog Rukiye Kaymaz, menopoz dönemine dogru, özellikle 50’li yaslarda çevresel ve genetik yaslanma sürecine hormonal yaslanmanin da belirgin sekilde eklendigini ve bu süreci de yavaslatan ve onarim yapan ürünlerle cildin korunabilecegini açikliyor.

Cilt tedavilerinin kisiye özel yaklasim gerektirdigini belirten Uzm.Dr.Rukiye Kaymaz ‘Kisinin yasam tarzi, yasi, meslegi gibi unsurlar, cilt hasarlarinda belirleyici olabiliyor, ciltte olusmus bir hasar ise gerek evde uygulanan ürünlerle, gerekse lazerle cilt yenileme, kimyasal soyma, botoks, dolgu maddesi injeksiyonlari ya da mezolifting gibi minimal invazif yöntemlerle azaltilip, onarilabiliyor’

Yaz aylarinda botox, dolgu maddesi injeksiyonu ve mezolifting uygulamalarinin yapilmasinda hiçbir sakinca olmadiginin altini çizen Uzm.Dr.Rukiye Kaymaz bu yöntemlerin, kaz ayaklari, alin, çene, yüz, dudaklar, boyun ve dekolte bölgeleri için siklikla kullanildigini ifade ediyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Ankara Yüksek İhtisas Koru Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05530894747

ACİL Girmeden önce lütfen arayınız. 0 RH POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 9/18/2019 5:33:17 AM
Seyhmus Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Ankara Hacettepe Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05372932862

Acil Acil Düzenli kana ihtiyaç var. *Gelmeden önce arayınız. B RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN Sağolun.

Tarih: 9/18/2019 5:21:56 AM
İlayda Özen
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası