Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Doktor bulamayan hastanenin sözlesmesi iptal edilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yeterli uzman doktoru bulunmayan özel hastane, tip ve dal merkezlerinin sözlesmelerini feshediyor.

Istanbul'da aralarinda özel hastanelerin de bulundugu 6 saglik kurulusunun sigortali hastalara bakmasi yasaklanirken, 42'sinin durumu inceleniyor. Sektör temsilcileri, Saglik Bakanligi'nin 15 Subat yönetmeliklerine göre özel hastane tip ve dal merkezlerine yeni doktor alimi zorlastigi için iptallerin artmasindan endise ediyor.

Maliye 40 bin doktor ve avukati takibe aldi

Gelirleri ve harcamalari uyusmayanlara "Takiptesiniz" uyarisi gönderildi.

Maliye, avukat ve doktorlarin gelir beyanlari ile banka hesaplarini, aldiklari ev ve arabalari karsilastirdi, 40 bin kisiye "takiptesiniz" uyarisi gönderdi

Gelir Idaresi Baskanligi, 2007 yilinda KDV beyannamelerinde bildirdigi hasilat tutari, ayni yil içinde banka hesaplarina yatan paralar ile aldiklari araba ve gayrimenkullerin en az 100 bin YTL altinda olan 40 bin serbest meslek erbabina tek tek uyari mektubu göndermeye basladi.

Gelir Idaresi Baskanligi, büyük bölümünü doktor ve avukatlarin olusturdugu serbest meslek erbabina yönelik genel bir tarama çalismasi gerçeklestirdi.

Bu çalismada, önce Türkiye çapinda faaliyet gösteren bütün serbest meslek erbabinin 2007 yili için beyan ettigi hasilat tutarlari listelendi. Daha sonra da bankalardan, bu kisilerin banka hesaplarina yine geçen yil yatan paralarin dökümü istendi. Vergi Istihbarat Merkezinden de ayni kisilerin 2007 yili içinde satin aldiklari gayrimenkul ve arabalara ait listeler çikarildi.

Veri toplama çalismasinin ardindan, doktor, avukat ve diger serbest meslek erbabinin 2007 yili için beyan ettigi hasilat ile banka hesaplarina yatan paralar, edinilen gayrimenkul ve arabalar karsilastirmaya alindi.

Hasilat ile bu degerler her bir serbest meslek erbabi için tek tek kontrol edildi. Bu çalismada, hasilat ile söz konusu degerler arasinda en az 100 bin YTL'lik fark dikkate alindi. Ancak, daha detayli bilgi edinilmesi için en az 100 bin YTL'lik fark olanlar, 250 bin YTL ve üzerinde fark olanlar ile 500 bin YTL ve üzerinde fark olanlar seklinde bir listeleme yapildi.

Bu arada çalisma sirasinda bu kisilerin 2006 gelir beyanlari ile bu yilda banka hesaplarina yatan para ve harcamalarina da ayrica bakildi.

Çalismada, hasilati ile degerler arasinda en az 100 bin YTL fark bulunan 40 bin kisi tespit edildi ve bunlar riskli mükellefler listesine dahil edildi.

40 bin kisiye iliskin listeler de "Mükelleflere uyari mektubu talimati" ile birlikte her mükellefin kayitli oldugu ilin Vergi Dairesi Baskanligi ya da Il Defterdarligina gönderilmeye baslandi.

Vergi Dairesi Baskanliklari ve Defterdarliklar da talimat çerçevesinde, listede ismi bulunan mükellefleri mektupla uyarma islemini baslatti.

Kaynak: www.medimagazin.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası