Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SAGLIGA GIDEN YOL ASK…!

Önce hayranlik hissi uyandiran zaman içerisinde hayranlik duyulan kisi ile vakit geçirmek birlikte olmak ve sonra ümitlerin artmasi ve askin baslamasi… Sonra hayranlik duyulan kisiye karsin duyulan büyük hayranlikla ve yasanilanlarla birlikte kisinin gözünde yüceltilmesi ve onsuz yasanilamayacaginin düsünülmesi..

14 Subat Sevgililer Günü öncesi askin, insan kimyasi üzerindeki etkilerini inceledik. Ask insan hayatini olumlu yönde mi etkiliyor yoksa olumsuz yönde mi? Tüm yönleriyle ask ve saglik…

Saglikli Bir Yasam için Saglikli Bir Ask..

Günümüze kadar yapilmis olan bilimsel arastirmalar mutlu ve karsilikli olarak yasanilan asklarin kisilere huzur, mutluluk ve özgüven sagladigini ortaya koymustur. Ask kisiler üzerinde bazi degisiklikler ortaya çikarir. Asik olan kisilerin; daha coskulu, tutkulu, hosgörülü ve pozitif enerji ile dolu oldugu gözlemlenmistir. Kisinin kendisini enerjik hissetmesi; askin kalp hizini arttirarak kan dolasimini hizlandirmasindan kaynaklanir. Asik insanlarin vücudundaki hormon seviyelerinde de degisiklik meydana gelir; örnek olarak “endorfin” hormonunun bazi biyokimyasallari salgilamasi sonucunda vücudun bagisiklik sistemi güçlenir.

Stresten Kurtulmanin Yolu: ASK…

Ask duygularin ve bazi hormanlarin harekete geçmesiyle birlikte stresi, endiseyi ve gerginligi azaltiyor; özellikler ask hormonu olarak da ve özellikle gebelik döneminde salgilanan oksitosin hormonu duygusal dönemlerde salgilanmasinin artmasiyla birlikte ask duygusunda da artis görülür. Duygusal dönemlerde artis gösteren oksitosin hormonu gergin ve stersli dönemler de ise az salgilanmaktadir.

Mutluluk veren asklarin disinda aci veren asklar da kisilerde olumsuz bir takim durumlara yol açar. Ask acisi çeken kisilerde; mide yanmasi, huzursuzluk, mutsuzluk ve kimi durumlarda depresyona kadar giden durumlar gözlemlenir.

Ancak unutulmamalidir ki; yasanilan her türlü olumlu ve olumsuz duruma ragmen askin vücuda olumlu bir etkisi her zaman vardir. Önemli olan yasanilan her askta olumlu oldugu kadar olumsuz da bir çok duygunun birlikte yasanilacaginin, dünyada kusursuz askin bulunmadiginin ve her duygunun insanlar için oldugu gerçegi kabul edilmelidir. Gerçekleri kabullenerek yasanilan asklar kisileri daha az düs kiriklina ugratir.

Kaynak: www.doganhastanesi.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası