Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SAGLIGA GIDEN YOL ASK…!

Önce hayranlik hissi uyandiran zaman içerisinde hayranlik duyulan kisi ile vakit geçirmek birlikte olmak ve sonra ümitlerin artmasi ve askin baslamasi… Sonra hayranlik duyulan kisiye karsin duyulan büyük hayranlikla ve yasanilanlarla birlikte kisinin gözünde yüceltilmesi ve onsuz yasanilamayacaginin düsünülmesi..

14 Subat Sevgililer Günü öncesi askin, insan kimyasi üzerindeki etkilerini inceledik. Ask insan hayatini olumlu yönde mi etkiliyor yoksa olumsuz yönde mi? Tüm yönleriyle ask ve saglik…

Saglikli Bir Yasam için Saglikli Bir Ask..

Günümüze kadar yapilmis olan bilimsel arastirmalar mutlu ve karsilikli olarak yasanilan asklarin kisilere huzur, mutluluk ve özgüven sagladigini ortaya koymustur. Ask kisiler üzerinde bazi degisiklikler ortaya çikarir. Asik olan kisilerin; daha coskulu, tutkulu, hosgörülü ve pozitif enerji ile dolu oldugu gözlemlenmistir. Kisinin kendisini enerjik hissetmesi; askin kalp hizini arttirarak kan dolasimini hizlandirmasindan kaynaklanir. Asik insanlarin vücudundaki hormon seviyelerinde de degisiklik meydana gelir; örnek olarak “endorfin” hormonunun bazi biyokimyasallari salgilamasi sonucunda vücudun bagisiklik sistemi güçlenir.

Stresten Kurtulmanin Yolu: ASK…

Ask duygularin ve bazi hormanlarin harekete geçmesiyle birlikte stresi, endiseyi ve gerginligi azaltiyor; özellikler ask hormonu olarak da ve özellikle gebelik döneminde salgilanan oksitosin hormonu duygusal dönemlerde salgilanmasinin artmasiyla birlikte ask duygusunda da artis görülür. Duygusal dönemlerde artis gösteren oksitosin hormonu gergin ve stersli dönemler de ise az salgilanmaktadir.

Mutluluk veren asklarin disinda aci veren asklar da kisilerde olumsuz bir takim durumlara yol açar. Ask acisi çeken kisilerde; mide yanmasi, huzursuzluk, mutsuzluk ve kimi durumlarda depresyona kadar giden durumlar gözlemlenir.

Ancak unutulmamalidir ki; yasanilan her türlü olumlu ve olumsuz duruma ragmen askin vücuda olumlu bir etkisi her zaman vardir. Önemli olan yasanilan her askta olumlu oldugu kadar olumsuz da bir çok duygunun birlikte yasanilacaginin, dünyada kusursuz askin bulunmadiginin ve her duygunun insanlar için oldugu gerçegi kabul edilmelidir. Gerçekleri kabullenerek yasanilan asklar kisileri daha az düs kiriklina ugratir.

Kaynak: www.doganhastanesi.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası