Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TETRA PAK VE SAGLIK BAKANLIGI OSTEOPOROZA KARSI EL ELE VERDI

Tetra Pak ve Saglik Bakanligi, toplum sagligi için isbirliklerini güçlendirerek, “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” baslikli bir kampanya baslatti. Kampanya, özellikle osteoporoz tehdidi altinda olan kadinlarin bilinçlendirilmesini, süt içmenin osteoporozdan korunmak için tasidigi önemin anlatilmasini amaçliyor. Derya Baykal “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” kampanyasinin sözcülügünü üstlenirken, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastaliklari Dernegi, Osteoporozdan Korunma ve Osteoporozlular Dayanisma Dernegi ve Hacettepe Üniversitesi destek veriyor. Kampanya düzenlenen bir basin toplantisi ile tanitildi.

13 Haziran 2007, Istanbul; Tetra Pak ve Saglik Bakanligi, Türkiye’de üç kadindan birinde görülen osteoporoz, bir baska deyisle kemik erimesi hastaligi hakkina toplumun bilinçlendirilmesi amaciyla “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” baslikli bir kampanya baslatti. Geçen yil Haziran ayindan bu yana devam etmekte olan “Saglikli Için Saglikli Süt Için” kampanyasinin kapsamini genisletecek olan projenin tanitimi amaciyla bir basin toplantisi düzenlendi.

Toplantiya Saglik Bakanligi Temel Saglik Hizmetleri Genel Müdürü Turan Buzgan, Tetra Pak Kurumsal Iletisim Müdürü Yasemin Ayginin, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Baskani Prof. Dr. Tanju Besler, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastaliklari Dernegi Osteoporoz Çalisma Grubu Baskani Prof. Dr. Tümay Sözen, Osteoporozdan Korunma ve Osteoporozlular Dayanisma Dernegi’nden Prof. Dr. Miyase Bayraktar ve kampanya sözcüsü Derya Baykal konusmaci olarak katildi.

Tetra Pak Kurumsal Iletisim Müdürü Yasemin Ayginin, ülkemizde saglikli süt tüketiminin artmasi amaciyla bugüne kadar çok sayida proje gerçeklestirdiklerini belirterek, osteoporoza karsi baslatilan kampanyanin bu çalismalarin bir parçasini olusturdugunu belirtti. Ayginin sunlari söyledi:

“Toplum sagliginin gelismesi ve çesitli hastaliklarin önlenmesi için saglikli süt tüketiminin artmasi amaciyla uzun süredir çalismalarimizi sürdürüyoruz. Geçen yil Saglik Bakanligi ile ‘Saglik Için Saglikli Süt Için’ projesini baslattik. Kampanya kapsaminda bugüne kadar 11 ilde, saglikli süt tüketimi konusunda egitimler düzenlendi. Saglik ocaklari ile Ana Çocuk Sagligi ve Aile Planlamasi Merkezleri’nde görevli 1706 hemsire ve ebeye egitim verildi. Halktan yaklasik 2 milyon kisiye ulasildi. “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” projemizde ise özellikle ilerleyen yaslarda kadinlarin yasam kalitelerini tehdit eden osteoporoz hastaligina karsi neler yapilmasi gerektigini anlatacagiz, süt içmenin, hastaliktan korunmak açisindan tasidigi öneme dikkat çekecegiz. Kampanyamizin ülkemizde osteoporozun önlenmesi için önemli bir mesafe kat edilmesini saglayacagina inaniyorum.”

Basin toplantisi sirasinda, toplumu osteoporozdan korunma konusunda bilinçlendirmek amaciyla Tetra Pak tarafindan hazirlanan film de izlendi.

“Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” kampanyasi

Tetra Pak ve Saglik Bakanligi isbirligi ile düzenlenen kampanya, genis kesimlerin osteoporoz hastaligi hakkinda bilinçlenmelerini, korunma ve tedavi yöntemleri hakkinda bilgilenmelerini saglamayi amaçliyor. Kampanya süresince, Saglik Ocaklari ile Ana Çocuk Sagligi ve Aile Planlamasi (AÇSAP) Merkezleri’nde osteoporoz konulu egitimler düzenlenecek.

Süt içmek, osteoporoza karsi en etkili korunma yöntemlerinin basinda geliyor. Bu nedenle kampanyanin ana temasini, osteoporozdan korunmak için süt içme gerekliligi olusturuyor. “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” kampanyasi, bir yil önce yine Tetra Pak ve Saglik Bakanligi ile Saglik Ocaklari ve AÇSAP’larda baslatilan “Saglik Için Saglikli Süt Için” kampanyasi ile es zamanli yürütülecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası