Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TETRA PAK VE SAGLIK BAKANLIGI OSTEOPOROZA KARSI EL ELE VERDI

Tetra Pak ve Saglik Bakanligi, toplum sagligi için isbirliklerini güçlendirerek, “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” baslikli bir kampanya baslatti. Kampanya, özellikle osteoporoz tehdidi altinda olan kadinlarin bilinçlendirilmesini, süt içmenin osteoporozdan korunmak için tasidigi önemin anlatilmasini amaçliyor. Derya Baykal “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” kampanyasinin sözcülügünü üstlenirken, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastaliklari Dernegi, Osteoporozdan Korunma ve Osteoporozlular Dayanisma Dernegi ve Hacettepe Üniversitesi destek veriyor. Kampanya düzenlenen bir basin toplantisi ile tanitildi.

13 Haziran 2007, Istanbul; Tetra Pak ve Saglik Bakanligi, Türkiye’de üç kadindan birinde görülen osteoporoz, bir baska deyisle kemik erimesi hastaligi hakkina toplumun bilinçlendirilmesi amaciyla “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” baslikli bir kampanya baslatti. Geçen yil Haziran ayindan bu yana devam etmekte olan “Saglikli Için Saglikli Süt Için” kampanyasinin kapsamini genisletecek olan projenin tanitimi amaciyla bir basin toplantisi düzenlendi.

Toplantiya Saglik Bakanligi Temel Saglik Hizmetleri Genel Müdürü Turan Buzgan, Tetra Pak Kurumsal Iletisim Müdürü Yasemin Ayginin, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Baskani Prof. Dr. Tanju Besler, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastaliklari Dernegi Osteoporoz Çalisma Grubu Baskani Prof. Dr. Tümay Sözen, Osteoporozdan Korunma ve Osteoporozlular Dayanisma Dernegi’nden Prof. Dr. Miyase Bayraktar ve kampanya sözcüsü Derya Baykal konusmaci olarak katildi.

Tetra Pak Kurumsal Iletisim Müdürü Yasemin Ayginin, ülkemizde saglikli süt tüketiminin artmasi amaciyla bugüne kadar çok sayida proje gerçeklestirdiklerini belirterek, osteoporoza karsi baslatilan kampanyanin bu çalismalarin bir parçasini olusturdugunu belirtti. Ayginin sunlari söyledi:

“Toplum sagliginin gelismesi ve çesitli hastaliklarin önlenmesi için saglikli süt tüketiminin artmasi amaciyla uzun süredir çalismalarimizi sürdürüyoruz. Geçen yil Saglik Bakanligi ile ‘Saglik Için Saglikli Süt Için’ projesini baslattik. Kampanya kapsaminda bugüne kadar 11 ilde, saglikli süt tüketimi konusunda egitimler düzenlendi. Saglik ocaklari ile Ana Çocuk Sagligi ve Aile Planlamasi Merkezleri’nde görevli 1706 hemsire ve ebeye egitim verildi. Halktan yaklasik 2 milyon kisiye ulasildi. “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” projemizde ise özellikle ilerleyen yaslarda kadinlarin yasam kalitelerini tehdit eden osteoporoz hastaligina karsi neler yapilmasi gerektigini anlatacagiz, süt içmenin, hastaliktan korunmak açisindan tasidigi öneme dikkat çekecegiz. Kampanyamizin ülkemizde osteoporozun önlenmesi için önemli bir mesafe kat edilmesini saglayacagina inaniyorum.”

Basin toplantisi sirasinda, toplumu osteoporozdan korunma konusunda bilinçlendirmek amaciyla Tetra Pak tarafindan hazirlanan film de izlendi.

“Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” kampanyasi

Tetra Pak ve Saglik Bakanligi isbirligi ile düzenlenen kampanya, genis kesimlerin osteoporoz hastaligi hakkinda bilinçlenmelerini, korunma ve tedavi yöntemleri hakkinda bilgilenmelerini saglamayi amaçliyor. Kampanya süresince, Saglik Ocaklari ile Ana Çocuk Sagligi ve Aile Planlamasi (AÇSAP) Merkezleri’nde osteoporoz konulu egitimler düzenlenecek.

Süt içmek, osteoporoza karsi en etkili korunma yöntemlerinin basinda geliyor. Bu nedenle kampanyanin ana temasini, osteoporozdan korunmak için süt içme gerekliligi olusturuyor. “Osteoporozdan Korunmak Için... Saglik Için... Saglikli Süt Için” kampanyasi, bir yil önce yine Tetra Pak ve Saglik Bakanligi ile Saglik Ocaklari ve AÇSAP’larda baslatilan “Saglik Için Saglikli Süt Için” kampanyasi ile es zamanli yürütülecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası