Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Cinsellik çiftler arasinda sorun oluyor

Evliliklerde son zamanlarda cinsel sorun yasayan çiftlerde artis görülüyor. Çiftlerin eskiye göre cinsel yasamlarindan karsilastiklari sorunlar söyle siralaniyor?

Son dönemde cinsel sorun yasayan çiftlerde artis görülüyor. Çiftlerin eskiye göre cinsel yasamdan ve kaliteli iliskiden beklentilerinin arttigi, zaman geçirmeden de sorunlarinin çözümlenmesini bekledikleri bir gerçek

Hattat Hastanesi Cinsel Fonksiyon Arastirma Bölümü'nden Prof. Dr. Halim Hattat ve Uzm. Psikolog Meliha Karayay, kokuve cinsellikle ilgili merak edilen sorulari yanitladi.

Kadin ve erkek kokusu birbirinden çok mu farklidir?

Herkesin kendi ten kokusu özeldir. Kadin ve erkegin hormonal yapilari ve ortaya çikan koku farkli oldugu için ikisi birbirinden farklidir. Bu koku terle birlestiginde ortaya çikan koku ise, karsi cins tarafindan algilanmaktadir. Kimyasal içerik olarak cinsel etkileyici parfümlerin içerisindeki kadin ve erkek kokusu farklidir. Dolayisiyla cinsel etki için kullanilacak parfümlerin unisex olmamasi, kadin ve erkek için ayri formlarinin kullanilmasi gerekmektedir.

UYARICI PARFÜMLER

Cinsel yönden çekicilik bulunmasi neleri içerir, bu kavram dogru mu? Cinsel çekiciligi arttirmak için sizce ne zaman ne tip kokulardan yararlanilabilir?

Cinsel çekimde, özel bir etkilesim ve çekim söz konusudur. Cinsel çekimi artirmak için karsi cinsi çeken uyarici parfümlerden yararlanilabilir. Yalniz unutulmamasi gereken bir sey var; bu kokularin kiside var olan hormonal düzeyin derecesine göre kullanimi uygundur. Menepozal dönemdeki bir kadin, partnerini etkilemek için bu kokulardan fayda görürken, genç 20'li yaslardaki bir kadin daha yogun hormonal destekleri oldugu için feremona ihtiyaç duymayacaktir.

DETAYLI CINSEL INCELEME

Cinsel sorunlarin çözümleri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Cinsel sorun yasayan çiftlerde; cinsel ve kisisel gelisim, çiftin öyküsü açisindan detayli bir sekilde incelenmektedir. Cinsel islev bozuklugu yasandiginda kisinin psikolojik, fizyolojik, hormonal ve radyolojik degerlendirilmeleri yapilmakta, bu noktalarda aksayan bölümler tespit edilerek tedavi düzenlenir. Davranis terapi teknikleri ve ev ödevleri verilmekte aksayan cinsel fonksiyonun tekrar düzenlenmesi ve akisin normale dönmesi saglanmaktadir. Gerektiginde hormonal destekler ya da ameliyat önerilebilir.

Kiside olusan performans beklentisi, gerginligi olusan cinsel yanitin inmesine yol açmakta ve daha sonra problem olmadan dahi kisi problem olacagini düsünmekte ve sorunu beklemekte, bu durum ise cinsel sorunu baslatan ve devam ettiren bir özellik olarak karsimiza çikmaktadir. Cinsel sorunla tedavide sorun incelendiginde; fizyolojik dahi olsa psikolojik performans etkilenmesi problemi, devam ettirici ve baslatici oldugundan öncelikle kisinin cinsel sorun karsisinda tekrar olumlu düsünceler gelistirmesi hedeflenmektedir. Bu is de kullanilan bilissel tekniklerle yapilmaktadir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Ankara Yüksek İhtisas Koru Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05530894747

ACİL Girmeden önce lütfen arayınız. 0 RH POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 9/18/2019 5:33:17 AM
Seyhmus Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Ankara Hacettepe Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05372932862

Acil Acil Düzenli kana ihtiyaç var. *Gelmeden önce arayınız. B RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN Sağolun.

Tarih: 9/18/2019 5:21:56 AM
İlayda Özen
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası