Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Cinsellik çiftler arasinda sorun oluyor

Evliliklerde son zamanlarda cinsel sorun yasayan çiftlerde artis görülüyor. Çiftlerin eskiye göre cinsel yasamlarindan karsilastiklari sorunlar söyle siralaniyor?

Son dönemde cinsel sorun yasayan çiftlerde artis görülüyor. Çiftlerin eskiye göre cinsel yasamdan ve kaliteli iliskiden beklentilerinin arttigi, zaman geçirmeden de sorunlarinin çözümlenmesini bekledikleri bir gerçek

Hattat Hastanesi Cinsel Fonksiyon Arastirma Bölümü'nden Prof. Dr. Halim Hattat ve Uzm. Psikolog Meliha Karayay, kokuve cinsellikle ilgili merak edilen sorulari yanitladi.

Kadin ve erkek kokusu birbirinden çok mu farklidir?

Herkesin kendi ten kokusu özeldir. Kadin ve erkegin hormonal yapilari ve ortaya çikan koku farkli oldugu için ikisi birbirinden farklidir. Bu koku terle birlestiginde ortaya çikan koku ise, karsi cins tarafindan algilanmaktadir. Kimyasal içerik olarak cinsel etkileyici parfümlerin içerisindeki kadin ve erkek kokusu farklidir. Dolayisiyla cinsel etki için kullanilacak parfümlerin unisex olmamasi, kadin ve erkek için ayri formlarinin kullanilmasi gerekmektedir.

UYARICI PARFÜMLER

Cinsel yönden çekicilik bulunmasi neleri içerir, bu kavram dogru mu? Cinsel çekiciligi arttirmak için sizce ne zaman ne tip kokulardan yararlanilabilir?

Cinsel çekimde, özel bir etkilesim ve çekim söz konusudur. Cinsel çekimi artirmak için karsi cinsi çeken uyarici parfümlerden yararlanilabilir. Yalniz unutulmamasi gereken bir sey var; bu kokularin kiside var olan hormonal düzeyin derecesine göre kullanimi uygundur. Menepozal dönemdeki bir kadin, partnerini etkilemek için bu kokulardan fayda görürken, genç 20'li yaslardaki bir kadin daha yogun hormonal destekleri oldugu için feremona ihtiyaç duymayacaktir.

DETAYLI CINSEL INCELEME

Cinsel sorunlarin çözümleri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Cinsel sorun yasayan çiftlerde; cinsel ve kisisel gelisim, çiftin öyküsü açisindan detayli bir sekilde incelenmektedir. Cinsel islev bozuklugu yasandiginda kisinin psikolojik, fizyolojik, hormonal ve radyolojik degerlendirilmeleri yapilmakta, bu noktalarda aksayan bölümler tespit edilerek tedavi düzenlenir. Davranis terapi teknikleri ve ev ödevleri verilmekte aksayan cinsel fonksiyonun tekrar düzenlenmesi ve akisin normale dönmesi saglanmaktadir. Gerektiginde hormonal destekler ya da ameliyat önerilebilir.

Kiside olusan performans beklentisi, gerginligi olusan cinsel yanitin inmesine yol açmakta ve daha sonra problem olmadan dahi kisi problem olacagini düsünmekte ve sorunu beklemekte, bu durum ise cinsel sorunu baslatan ve devam ettiren bir özellik olarak karsimiza çikmaktadir. Cinsel sorunla tedavide sorun incelendiginde; fizyolojik dahi olsa psikolojik performans etkilenmesi problemi, devam ettirici ve baslatici oldugundan öncelikle kisinin cinsel sorun karsisinda tekrar olumlu düsünceler gelistirmesi hedeflenmektedir. Bu is de kullanilan bilissel tekniklerle yapilmaktadir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası