Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dans Et Zayifla

Bursa - Zafer Plaza Alisveris Merkezi' nde ki ''Dagmar Akin Dans Teknikleri Merkezi'nde'', dans ile zayiflama yöntemlerini uygulamali olarak Bursalilara gösteren dans ögretmeni Dagmar Akin, dansin bir çesit spor oldugunu ifade etti.

Almanya'da yüksek dans egitimi gördügünü ve Alman Dans Hocalari Federasyonu üyesi oldugunu anlatan Dagmar Akin, Almanya'da tanisarak evlendigi Türk esiyle 11 yil önce Bursa'ya yerlestiklerini söyledi.

Sürekli dansla ugrastigini ve 5 yil önce dans merkezi açmaya karar verdigini kaydeden Akin, ''5 yildir Bursalilara dans ile zayiflamayi ögretiyorum. Daha önemlisi dansi sevdirmeye çalisiyorum'' dedi.

Bursa'da çogunlugunu kadinlarin olusturdugu bin 500 ögrencisi oldugunu belirten Dagmar Akin, dans etmenin mafsallari rahatlatarak, kalp damar sistemini güçlendirdigini söyledi.

Latin danslari Salsa, Samba, Sha Cha, Rumba, Paso Doble ve Jive'nin yararli danslar oldugunu ifade eden Akin, ''Latin danslarinin hepsi kaslari esneklestirir. Ancak karin bölgesini eritmek isteyenler için samba ideal dans türüdür'' dedi.

Samba'nin çok hizli bir dans türü oldugunu ve bu hizla tüm vücudun kullanildigini, sürekli ayak uçlari kaslarinin hakimiyet altinda tutuldugunu ifade eden Dagmar Akin, bu dansin çok fazla kalori yaktirdigini söyledi.

En çok kalori yaktiran dans türünün ise rock ve swing karisimi ''Jive'' oldugunu kaydeden Akin, baldir ve kalçalari forma sokmak isteyenlere de ''Rumba''yi önerdi.

Latin danslarinin yani sira oryantal ve halk oyunlarinin da zayiflama için idael dans türleri oldugunu vurgulayan Akin, oryantalin ABD'de spor olarak görüldügünü söyledi. Alman dans ögretmeni, '' Oryantal, vücudun sekillendirilmesi için ideal bir dans türüdür.

Vucüdun her yeri oynadigi için bu dans, kaslarin gelisimini sagliyor'' diye konustu.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası