Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Güzellik için servet harcamayin

Her kadin güzelligine düskündür. Güzel görünmek için ise illa çok para harcamak gerekmiyor. Bayanlarin ekonomik davranmasinini isteyen uzman önerileri söyle:

Uzmanlar, bu konuda daha ekonomik davranmak arzusunda olan bayanlara su önerilerde bulunuyor:

Evde cilt bakimi: Cilt bakimi için mutlaka güzellik salonuna gitmeniz gerekmiyor. Evde de peeling uygulayabilirsiniz, üstelik de kendi üreteceginiz bir formülle. Bir avuç toz sekeri biraz zeytinyagiyla karistirin ve karisimi dusta kullanarak ölü deriyi atin. Bununla ugrasmak istemiyorsaniz, hem yüz, hem de vücut için gayet hesapli peeling ürünleri satiliyor ve her halükarda güzellik salonunda ödeyeceginizden daha ucuza mal etmeniz mümkün.

Sahte manikür: Manikür yaptirmaya gidemiyorsaniz, sahtesini kendiniz de yapabilirsiniz. Tirnaklarinizi limon suyuna sokun. Daha sonra törpü seklindeki parlaticiyla tirnaklarinizin uçlarini parlatin. Böylece tirnak cilasina ihtiyaciniz kalmayacak.

Rujunuzun ömrünü uzatin: Farkli tonlar için ayri ayri rujlar kullanmak yerine, ufak hilelerle ayni ruju uzun süre kullanabilirsiniz. Örnegin, parlak bir görüntü için, ruju, ince bir tabaka halinde dudaklariniza sürdügünüz vazelinin üzerine uygulayin. Yepyeni sürülmüs ruj görüntüsü hosunuza gitmiyorsa, parmak uçlarinizi kullanarak bunu degistirebilirsiniz. Mat görünüm için biraz pudra sürebilir, gece kullanmak için de ruju koyu renk bir farla karistirabilirsiniz.

Saç ürünleri: Iki ayri sekillendiriciye para ödemektense, bir tanesini tüm ihtiyaçlariniz için kullanin. Nemli saçlariniza az miktarda saç kremi sürerek elektriklenmesini engelleyin. Saçiniz kuruduktan sonra da gene az miktar saç kremi sürerek yumusak ve uçuskan bir görüntü elde edebilirsiniz. Ya da daha kalici ve sabit bir görünüm için jöle kullanip, kuruturken de biraz daha sürüp parlak görünmesini saglayabilirsiniz.

Vazelin: Vazelini, ister dudak koruyucusu, ister dudak parlaticisi olarak kullanabilirsiniz. Bu kadarla da kalmiyor, cildiniz kuruduysa, gene vazelinle nemlendirebilir ve kaslariniza parlaklik kazandirabilirsiniz. Üstelik de çok ucuzdur.

Nemlendiriciler: Piyasada pek çok marka var. Bunlarin bir kismi digerlerine oranla çok daha ucuz ve ayni sonucu veriyorlar. Eger cildiniz karma ya da yagliysa, su bazli bir ürün bulmaya gayret edin. Neutrogena gibi genel tüketiciye hitap eden ürünler, hem son derece kaliteli, hem de çok daha ucuzdur.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası