Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Güzellik için servet harcamayin

Her kadin güzelligine düskündür. Güzel görünmek için ise illa çok para harcamak gerekmiyor. Bayanlarin ekonomik davranmasinini isteyen uzman önerileri söyle:

Uzmanlar, bu konuda daha ekonomik davranmak arzusunda olan bayanlara su önerilerde bulunuyor:

Evde cilt bakimi: Cilt bakimi için mutlaka güzellik salonuna gitmeniz gerekmiyor. Evde de peeling uygulayabilirsiniz, üstelik de kendi üreteceginiz bir formülle. Bir avuç toz sekeri biraz zeytinyagiyla karistirin ve karisimi dusta kullanarak ölü deriyi atin. Bununla ugrasmak istemiyorsaniz, hem yüz, hem de vücut için gayet hesapli peeling ürünleri satiliyor ve her halükarda güzellik salonunda ödeyeceginizden daha ucuza mal etmeniz mümkün.

Sahte manikür: Manikür yaptirmaya gidemiyorsaniz, sahtesini kendiniz de yapabilirsiniz. Tirnaklarinizi limon suyuna sokun. Daha sonra törpü seklindeki parlaticiyla tirnaklarinizin uçlarini parlatin. Böylece tirnak cilasina ihtiyaciniz kalmayacak.

Rujunuzun ömrünü uzatin: Farkli tonlar için ayri ayri rujlar kullanmak yerine, ufak hilelerle ayni ruju uzun süre kullanabilirsiniz. Örnegin, parlak bir görüntü için, ruju, ince bir tabaka halinde dudaklariniza sürdügünüz vazelinin üzerine uygulayin. Yepyeni sürülmüs ruj görüntüsü hosunuza gitmiyorsa, parmak uçlarinizi kullanarak bunu degistirebilirsiniz. Mat görünüm için biraz pudra sürebilir, gece kullanmak için de ruju koyu renk bir farla karistirabilirsiniz.

Saç ürünleri: Iki ayri sekillendiriciye para ödemektense, bir tanesini tüm ihtiyaçlariniz için kullanin. Nemli saçlariniza az miktarda saç kremi sürerek elektriklenmesini engelleyin. Saçiniz kuruduktan sonra da gene az miktar saç kremi sürerek yumusak ve uçuskan bir görüntü elde edebilirsiniz. Ya da daha kalici ve sabit bir görünüm için jöle kullanip, kuruturken de biraz daha sürüp parlak görünmesini saglayabilirsiniz.

Vazelin: Vazelini, ister dudak koruyucusu, ister dudak parlaticisi olarak kullanabilirsiniz. Bu kadarla da kalmiyor, cildiniz kuruduysa, gene vazelinle nemlendirebilir ve kaslariniza parlaklik kazandirabilirsiniz. Üstelik de çok ucuzdur.

Nemlendiriciler: Piyasada pek çok marka var. Bunlarin bir kismi digerlerine oranla çok daha ucuz ve ayni sonucu veriyorlar. Eger cildiniz karma ya da yagliysa, su bazli bir ürün bulmaya gayret edin. Neutrogena gibi genel tüketiciye hitap eden ürünler, hem son derece kaliteli, hem de çok daha ucuzdur.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası