Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


‘En çok burun yaptiriliyor’

Estetik Cerrahi Opr. Dr. Atilla Oymak, estetik için kendilerine basvuran bayanlarin büyük bölümünü, burun estetigi yaptirmak isteyenlerin olusturdugunu söyledi.

Opr. Dr. Atilla Oymak, Konya’da düzenlenen 27. Türk Plastik Cerrahi Kongresi’nde, yaklasik 10 yil öncesine kadar tabu sayilan burun ameliyatlarin artik oldukça yayginlastigini belirtti.

Türklerin burun yapisinin genel olarak, günümüzde kabul gören estetik degerlere uymadigini ifade eden Opr. Dr. Oymak, “Çogumuzun burnu, (güzel) kabul edilen estetik ölçülere uymuyor. Burun ameliyatlarina ülkemizde gösterilen yogun ilgi de bu durumu dogruluyor” dedi.

Estetik için kendilerine basvuran kadinlarin büyük bölümünü, burunestetigi yaptirmak isteyenlerin olusturdugunu söyleyen Oymak, sunlari kaydetti:

“Yani burun konusunda takintimiz oldugunu söyleyebilirim. Yaptigim 10 estetik ameliyattan 7’sinin burun ameliyatini oldugunu belirteyim. Burun ameliyatlarini, yag aldirma operasyonlari izliyor. Ancak yag aldirma konusunda çok yanlis bir kanaat var. Pek çok kisi yag aldirma operasyonuyla zayiflandigini düsünüyor. Oysa, zayifladigi için derileri sarkan kisiler yag aldirabilir. Yani yag aldirma operasyonlari, kisi zayifladiktan sonra vücut seklinin düzeltilmesi için yapilabilir. Türkiye’de dudak büyütme operasyonlari da son dönemde yayginlasmaya basladi. Ancak burada da dikkat edilmesi gerekentek sey operasyonda dogal maddelerin kullanilmasidir. Dudak büyütme operasyonlarinda vücut yagi disinda kullanilan, silikon gibi yabanci cisimler, gün gelir o kisinin basina dert olur.”

“ESTETIKLE ÜNLÜYE BENZEYEMEZSINIZ”

Estetik ameliyati olmak için Türkiye’ye artik yurt disindan da çoksayida kisinin geldigini, bu ay içinde Israil’den gelen 6 kisiyi ameliyat ettigini belirten Oymak, sözlerini söyle sürdürdü:

“Hayatim boyunca elinde bir fotografla, suna benzemek istiyorum diye gelen hiç bir hastayi ameliyat etmedim. Birisi sokakta durdurup (kim seni ameliyat etti) derse, bu kötü bir burundur. Yapilan burun kisinin yüz tipine gitmediyse estetik oldugu çok belli olur. Güzel estetikli burun, estetik oldugu fark edilmeyen burundur. Burun ameliyatinda yüze giden sekle, ancak doktor karar verir. Daha da önemlisi, kisi, burnunu yaptirarak bir ünlüye benzeyemez.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası