Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


‘En çok burun yaptiriliyor’

Estetik Cerrahi Opr. Dr. Atilla Oymak, estetik için kendilerine basvuran bayanlarin büyük bölümünü, burun estetigi yaptirmak isteyenlerin olusturdugunu söyledi.

Opr. Dr. Atilla Oymak, Konya’da düzenlenen 27. Türk Plastik Cerrahi Kongresi’nde, yaklasik 10 yil öncesine kadar tabu sayilan burun ameliyatlarin artik oldukça yayginlastigini belirtti.

Türklerin burun yapisinin genel olarak, günümüzde kabul gören estetik degerlere uymadigini ifade eden Opr. Dr. Oymak, “Çogumuzun burnu, (güzel) kabul edilen estetik ölçülere uymuyor. Burun ameliyatlarina ülkemizde gösterilen yogun ilgi de bu durumu dogruluyor” dedi.

Estetik için kendilerine basvuran kadinlarin büyük bölümünü, burunestetigi yaptirmak isteyenlerin olusturdugunu söyleyen Oymak, sunlari kaydetti:

“Yani burun konusunda takintimiz oldugunu söyleyebilirim. Yaptigim 10 estetik ameliyattan 7’sinin burun ameliyatini oldugunu belirteyim. Burun ameliyatlarini, yag aldirma operasyonlari izliyor. Ancak yag aldirma konusunda çok yanlis bir kanaat var. Pek çok kisi yag aldirma operasyonuyla zayiflandigini düsünüyor. Oysa, zayifladigi için derileri sarkan kisiler yag aldirabilir. Yani yag aldirma operasyonlari, kisi zayifladiktan sonra vücut seklinin düzeltilmesi için yapilabilir. Türkiye’de dudak büyütme operasyonlari da son dönemde yayginlasmaya basladi. Ancak burada da dikkat edilmesi gerekentek sey operasyonda dogal maddelerin kullanilmasidir. Dudak büyütme operasyonlarinda vücut yagi disinda kullanilan, silikon gibi yabanci cisimler, gün gelir o kisinin basina dert olur.”

“ESTETIKLE ÜNLÜYE BENZEYEMEZSINIZ”

Estetik ameliyati olmak için Türkiye’ye artik yurt disindan da çoksayida kisinin geldigini, bu ay içinde Israil’den gelen 6 kisiyi ameliyat ettigini belirten Oymak, sözlerini söyle sürdürdü:

“Hayatim boyunca elinde bir fotografla, suna benzemek istiyorum diye gelen hiç bir hastayi ameliyat etmedim. Birisi sokakta durdurup (kim seni ameliyat etti) derse, bu kötü bir burundur. Yapilan burun kisinin yüz tipine gitmediyse estetik oldugu çok belli olur. Güzel estetikli burun, estetik oldugu fark edilmeyen burundur. Burun ameliyatinda yüze giden sekle, ancak doktor karar verir. Daha da önemlisi, kisi, burnunu yaptirarak bir ünlüye benzeyemez.”

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası