Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


2005'te mobil hizmeti baslatiliyor

Artvin'de temaslarini sürdüren Saglik Bakani Recep Akdag 2005 yili için yeni bir hamle baslatiyor. Buna göre revizyona gidilerek mobil hizmeti baslatilacak.

Saglik Bakani Prof. Dr. Recep Akdag, saglik alaninda mobil hizmet baslatilacaklarini açikladi. "Saglik alaninda 2005 yili basinda yeni revizyona giderek mobil hizmeti baslatacagiz" diyen Akdag, yesil kartli hastalarin 2005 yilindan itibaren diger emekliler gibi ilaçlarini serbest eczanelerden alabileceklerini bildirdi.

Bakan Akdag, SSK'lilarin serbest eczanelerden ilaçlarini almalari konusunda da, "SSK'lilarin Devlet Hastaneleri'nden ilaçlarini alabilmesi için bir eczanenin açilmasini pek düsünmedik; ama böyle bir talep olursa onu da degerlendiririz; ama biz serbest eczanelerden almalarini saglayacagiz" seklinde konustu.

Erzurum'dan dün gece karayoluyla Artvin'e gelen Saglik Bakani Recep Akdag, bu sabah Artvin Valisi Orhan Kirli'yi ziyaret etti. Basina kapali olarak yapilan degerlendirme toplanti sonrasi basin mensuplarinin sorularini cevaplayan Bakan Akdag, ülkenin kalkinmasinin saglanmasi için siyasetçilerin üzerine düseni yapmaya çalistigini, bu gayreti mütesebbislerin de göstermesi gerektigini söyledi.

Genel seçimlerin ardindan saglik alaninda yeniden yapilanmaya gittiklerini de belirten Akdag, gelinen noktanin 1.5 yil önce hayal edilemeyecek bir noktada oldugunu dile getirdi. SSK'lilarin devlet hastanelerinden faydalanmasina geçilmesinden 6 ay sonra revizyon yapip, aksayan yönlerinin giderildigine deginen Bakan Akdag, sunlari söyledi:

"Saglik alaninda 2005 yili basinda yeni bir revizyon yaparak mobil hizmeti baslatacagiz. Düzenledigimiz bölgesel toplantilarda yapilacak tespitler ve ihtiyaçlar dogrultusunda sistemin aksayan yönlerini ele alacagiz. Vatandaslar, her gün yeni seyler istiyorlar. Yeni ve en güzel seyler vatandaslarimizin hakkidir.

Vatandaslar istedikçe bizler de bu isteklerin yerine getirilmesi için araliksiz çalisacagiz. Bütün il ve ilçeleri, köylerine kadar yeniden degerlendirmelerde bulunuyoruz. Saglikli dönüsüm programlari çerçevesinde yeni hizmet anlayisimizi esas alarak, aile hekimligine dönüstürülecek biçimde yeniden dizayn ederek gözden geçiriyoruz. Sorunlarimizi yerinde tespit etmenin amaci ise bize katki saglayacak kurumlardan yardim almak ve detaylarini bakanligimizda tartismak."

DERLI TOPLU SAGLIK HIZMETI

SSK'li hastalara diger saglik kuruluslarinda hizmet verildigini hatirlatan Bakan Akdag, bu yil sonunda hizmetlerin daha derli toplu ve entegre olarak hizmet anlayisiyla devam edecegini söyledi.

Akdag, "Biz inceledigimizde sunu gördük ki, bir taraftan SSK, diger taraftan Saglik Bakanligi'nin yatirimi var. Oysa birinin yatirimi yeterli olacaktir ve böylece kaynaklar daha verimli hale gelecektir. Dogu Anadolu ve Karadeniz'e özel bir ilgi gösteriyoruz; çünkü tabiat ve cografi sartlarini göz önünde bulunduruyoruz, bundan böyle Mobil Saglik hizmetlerimizi de gelistirecegiz. Ben Erzurum'da ögretim üyeligi yaparken Artvin'den gelen çok hastam oldu, bu bölgenin sabri ve devletine bagliligi ve mütevekkil haliyle hizmetine layik insanlar oldugunun altini çizmek istiyorum" dedi. Basin mensuplarinin hastalarin ilaç alimiyla ilgili bir sorusuna ise Bakan Akdag su cevabi verdi:

"SSK'lilarin Devlet Hastaneleri'nde ilaçlarini alabilmesi için bir eczanenin açilmasini pek düsünmedik; ama böyle bir talep olursa onu da degerlendiririz. Ama biz serbest eczanelerden almalarini saglayacagiz ve asil çözümün bu olduguna inaniyoruz. Bu arada özellikle altini çizmem gereken bir konu da 2005 yilindan itibaren Yesil Kartli hastalarimiz da diger emekliler gibi ilaçlarini artik serbest eczanelerde alabilecekler."

Bakan Akdag, Sarp Sinir Kapisi geçislerinde bir saglik ünitesi kurularak bayan ve erkek turistlerin saglik taramasindan geçirilmesinin istenmesinin hatirlatilmasi üzerine, uygulamaya geçilebilecegini söyledi.

Artvin'deki incelemelerini tamamlayan Bakan Akdag, Bölgesel Degerlendirme Toplantisi'na katilmak üzere karayolu ile Rize ve daha sonra Türkiye-Gürcistan milli maçini izlemek üzere Trabzon'a geçecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
  Aranan Kan: AB RH +
Gebze Anadolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05551572642

Acil. Her gruptan uyar TROMBOSİT kan ihtiyacı var. Yardımcı olalım. Rica ediyoruz.

Tarih: 10/4/2019 9:14:14 AM
Ahmet Tokgöz
  Aranan Kan: A RH -
Kartal Koşuyolu İhtisas'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05321714515

yarın saat 8 de beyin ameliyatına girecek hastz için acil A RH (-) kana ihtiyaç vardır.

Tarih: 10/3/2019 11:56:16 AM
Murat Şişmanoğlu
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası