Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


‘Çocuklari kronik yorgun yapmayin’

Selçuk Üniversitesi Egitim Fakültesi Dekani Prof. Dr. Ömer Üre, basarili bir egitim dönemi öncesinde, ögrencilerin çok iyi bir tatil yapmasinin ilk sart oldugunu söyledi.

Tatil döneminde çocuga egitimi hatirlatacak söz ve davranistan kaçinilmasi gerektigi, aksi davranislarin çocukta kronik yorgunluga neden olabilecegi bildirildi.

Türkiye’de çok az çocugun gönlünce tatil yapma firsati bulabildigini belirten Selçuk Üniversitesi Egitim Fakültesi Dekani Prof. Dr. Ömer Üre, basari ve ruh sagliginin gelisimi için tatil döneminde çocuga egitimi hatirlatacak söz ve davranislardan uzak durulmasi gerektigini belirtti.

Çocuklar ve lise çagindaki gençler için tatilin, sadece deniz kiyisina gitmek ya da pahali otellerde kalmak olarak algilanmamasi gerektigini vurgulayan Prof. Dr. Üre, “Tatile gidilecek yer konusunda çocuga danismadan hareket etmek ya da gelecek dönemin ders kitaplarini okutmak gibi davranislar, yil boyunca sürecek kronik yorgunluga neden olabilir. Bu durumda ise çocuk, gelecek egitim döneminde basarili olamaz ya da çesitli sorunlar yasar” dedi.

Büyüklerin sevdigi ortamlardan küçüklerin sikilacaginin akildan çikarilmamasi gerektigini belirten Prof. Dr. Üre, söyle devam etti: “Çocuklarin en sevdigi sey oyun oymaktir. Tatilde çocuklari yönlendirip baski altina almak yerine, kendi hallerine birakmak en dogru davranis olacaktir. Çocuklarin tatilde tam olarak desarj olabilmeleri için tatil klüplerine ya da kamplara gönderilmesi, çocugunun iyi yetismesini isteyen anne ve babalar için en iyi karar olacaktir. Çünkü bu tip kamplar, çocuklarin paylasma, isbirligi yapma ve sorumluluk duygusunun gelistigi yerlerdir.”

Prof. Dr. Üre, “modern egitimde hedeflenen birey tipinin, her seyi bilen degil, risk almaktan çekinmeyen, özgüveni tam ve saglam çocuklar yetistirmek oldugunu”, bu egitimin ise sadece okulda verilemeyecegini kaydetti.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası