Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Günde iki bardak süt için

Sek Süt, 21 Mayis Dünya Süt Günü'nden baslayarak herkesi her gün 2 bardak günlük süt içmeye çagirdi.

Sek Süt, 21 Mayis Dünya Süt Günü'nden baslayarak herkesi her gün 2 bardak günlük süt içmeye çagirdi.

Sek Süt konuyla ilgili yaptigi açiklamasinda, sütte bol miktarda A, D, E ve B grubu vitaminlerinin bulundugunu, söz konusu vitaminlerin de saglikli hayatin temel taslarindan sayildigina isaret ederek, "A vitamini göz sagligi, D vitamini kemik ve dis gelisimi, E vitamini bagisiklik sisteminin güçlenmesi, B vitamini de istah, sinir ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde yasamsal önem tasimaktadir. Bu faydalar göz önüne alindiginda, besin degerleri açisindan sütün en zengin biçimi olan günlük süt gerçek bir hazine anlamina gelmektedir" ifadelerini kullandi.

Saglikli sütün, ancak hijyen kosullarda seçilmis, laboratuvar kontrolünden geçip fabrikada islenip ambalajlanmis endüstriyel süt için geçerli oldugu belirtilen açiklamada, "Ülkemizde halen yüzde 80 oraninda pazar payina sahip açik süt; içerdigi su, nisasta gibi katki maddelerinin yani sira brusella, tifo gibi hastalik yapici mikroorganizmalar da içermektedir. Bu mikroorganizmalar evde yapilan kaynatma islemi ile yok edilemez. Evde yapilan kaynatma islemi mikroplari yok etmek yerine insan sagligina yararli vitamin ve mineralleri yok eder. Bu yüzden kesinlikle Açik Süt kullanmayin kullananlari uyarin" denildi.

Anne sütüne en yakin degerlerde olan günlük sütten, Türkiye'de süt konusundaki yetersiz bilinç nedeniyle gerektigi kadar yararlanilamadigi belirtilen açiklamada, "Sahip oldugu üretim ve nüfus potansiyeline ragmen kisi basina yillik içme sütü tüketimi açisindan oldukça gerilerde kalan Türkiye bu anlamda ilginç bir profil teskil ediyor. Kisi basina yillik içme sütü tüketiminin en fazla oldugu ülkeler siralamasinda Finlandiya 149 litre ile birinci, Ispanya 111 litre ile ikinci, Ingiltere 108 litre ile üçüncü ve Avusturya 105 litre ile dördüncü geliyor. Biz Sek Süt olarak herkesi 21 Mayis Dünya Süt Günü'nden itibaren günde 2 bardak süt içmeye davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası