Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Tomografi sirasi beklemeye son

devlet kullanilmayan tibbi cihazlari, vatandaslarin sira beklemek zorunda kaldigi hastanelere gönderilecek

AKP Balikesir Milletvekili Turhan Çömez, Türkiye’nin sahip oldugu personel, yatak ve tibbi araç parkinin en verimli sekilde kullanilmasi amaciyla kamu kurumlarinin elindeki cihazlarin dökümünü çikariyor. Liste tamamlandiginda bazi kurumlarin elinde bulunan ve "ese dosta film çekmek disinda" kullanilmayan tomografi ve MR cihazlari, bunlara sahip olmayan devlet hastanelerine gönderilecek.

Tek merkezde olsun

Saglik Bakanligi’nin tüm saglik personeli, yatak ve tibbi araç parkinin tek merkezde toplanmasi için bir çalisma baslattigini animsatan Çömez, "Su anda sadece Istanbul’da bulunan tomografi ve MR cihazlari tüm Japonya ve Ingiltere’de bulunan cihazlardan daha fazla. Ama ne yazik ki halkin kullanimina arzu edildigi sekilde sunulamiyor" dedi.

Ankara Numune Hastanesi’nde bir tomografi çekimi için insanlar üç ay beklerken, Enerji Bakanligi’na bagli TEDAS Genel Müdürlügü’nde neredeyse günde 1 veya 2 tane film çekilen tomografi cihazi oldugunu vurgulayan Çömez, sunlari söyledi:

Üç ay sira bekliyorlar

"Konuyu Enerji Bakani Hilmi Güner’e ilettim. Bu tomografi cihazini deprem bölgesi olan Adapazari’ndaki devlet hastanesine göndermeyi önerdim, gerekeni yapacagini söyledi. Devlet Demiryollari Hastanesi, 280 personeliyle ne yazik ki yüzde 30 kapasite ile çalisiyor. Çok yakinindaki Numune Hastanesi’nde insanlar sabahin 05.00’inde kuyruga girerken bu hastanenin koridorlarinin bos olmasi çok üzücü." Çömez, bu hastane ile birlikte Ulastirma Bakanligi bünyesinde bulunan dört hastanenin de bir protokol ile Saglik Bakanligi’na devri konusunda çalismalar baslatildigini söyledi.
Milliyet

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası