Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yetim ve öksüzlere psikolojik destek

Marmara depreminde anne ve babalarini kaybeden çocuklarin vasileri egitilecek.

Kocaeli Üniversitesi Egitim Fakültesi Ögretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülsen Öztürk, konuyla ilgili yaptigi açiklamada, Marmara depreminin ardindan anne ve babasini kaybeden çocuklarin yeni hayatlarini birlikte sürdürdügü vasilerinin, aileye katilan yeni bireyin yetistirilmesinde zaman zaman sikintilar yasadiklarinin belirlendigini söyledi.

Öztürk, olusturulacak uzmanlar grubunun yetim ve öksüz kalan çocuklarin vasilerine egitim verip, problemlerin çözümüne katki saglayacagina isaret ederek, ``Sikintilari çözmek için uzman bir ekiple vasi egitim programi hazirladik`` dedi.

Programin, hukuk, egitim ve saglik alaninda bilgilendirmeyi kapsadigini belirten Öztürk, söyle konustu: ``Anne ve babasini kaybeden çocuk, vasisi sayilan bir akrabasinda hayatini sürdürürken, daha önceki yasamindan farkli bir duruma geliyor. Sosyal hayati aniden degisen çocugun aliskanliklari da degisiyor. Ayni sekilde, vasilerin de yasami degisiyor. Vasilerle yapilan görüsmelerde, yeni çocuklari yetistirirken zorluklarla karsilastiklari belirlendi. Bu yüzden, hukuk, egitim ve saglik alanindaki sikintilari nasil çözeceklerini tam bilemiyorlar. Vasilere, bu alanlarda egitim verip, çocugun yetistirilmesinde karsilastiklari problemleri çözmelerini saglayacagiz``

Egitim ve Tip fakülteleri ile Barodan destek Programin, vasilere ve çocuklara yönelik anketlerin analizlerine göre baslatilacagina da deginen Yrd. Doç. Dr. Gülsen Öztürk, söyle devam etti: ``Vasilerin karsilastiklari en önemli problemlerin basinda çocuklarin egitimi, cinsellik ve miras konulari oldugu ortaya çikti. Çocugun egitimi için azami nasil destek saglayacaklarini anlatacagiz. Aniden ergenlik yasinda çocuga sahip olan vasiler, cinsellikle ilgili konularda sikinti yasiyor. Miras açisindan çesitli hukuki sikintilarla karsilasiyorlar. Bu problemlerin çözümü için, Baro ve Tip Fakültesi`nden gelecek uzmanlar yardimci olacak. Uzmanlar, vasilere neler yapmasi gerektigini anlatacak``

Programi uygulayacak ekipte, Baro, Tip Fakültesi Temsilcisi ve Öztürk`ün yani sira Prof. Dr. Nuray Sungur ile Yrd. Doç. Dr. Ayla Akbas bulunacak.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası