YİNE SAĞLIK, YİNE SKANDAL

Bursa’da, yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırılan bir çocuk, iğne vurulduktan 10 saat sonra öldü. Acılı aile çocuklarının ölümünden yanlış iğne vurduklarını iddia ettikleri doktorları sorumlu tuttu.

Küçük Ersin’i iğne mi öldürdü?

Bursa İl Sağlık Müdürü Hüseyin Serdar, Küçük Ersin’in ölümüne yanlış iğnenin sebep olduğu yönündeki iddialar üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı. Hastane yetkilileri ise açıklama yapmaktan kaçındı.

Fidyekızık Mahallesi’nde oturan Reis ve Zeliha Köroğlu çifti, dün akşam ateşi yükselen çocukları Ersin’i, Bursa Çocuk Hastanesi’ne götürdü. Hastanede ateş düşürücü iğne yapılan 4.5 yaşındaki Ersin, sabah saat 09.00 sıralarında hayatını kaybetti.

Çocuklarını ziyarete gelen Köroğlu Ailesi, ölüm haberi üzerine yıkıldı. Olayı ilk öğrenen amca Rasim Köroğlu, hemşirelere ve doktorlara saldırmak istedi. Doktorlara tehditler yağdıran Köroğlu, kısa bir süre sonra bayıldı. Bir süre sonra kendine gelen amca, gözyaşlarına boğuldu. Bu sırada, Köroğlu Ailesi, kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarına saldırdı.

Minik yavrularının hayatını kaybetmesi üzerine yıkılan inşaat işçisi baba Reis (31) ve eşi Zeliha Köroğlu, birbirlerine tutunarak yürüyebildi. Çocuğunu kaybetmenin acısına daha fazla dayanamayan genç anne, hastane önünde baygınlık geçirdi. Eşi tarafından ayıltılmaya çalışılan anne, eve gönderildi.

Yüksek ateş sebebiyle yatırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ersin’in cesedi, beyaz bir örtüye sarılarak ailesine teslim edildi. Küçük çocuğun ölüm haberini alan komşuları da göz yaşlarına boğuldu. Gazeteciler tarafından sakinleştirilen komşuların ağıtları ise yürekleri dağladı.

Öte yandan, olayla ilgili olarak hastane yetkilileri açıklama yapmadı. Bursa İl Sağlık Müdürü Hüseyin Serdar, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.