Genel SağlıkHABERLER

YERYÜZÜ DOKTORLARI’NDAN SICAK BÖLGEYE 2 TIR DOLUSU İLAÇ SEVKİYATI

Yeryüzü Doktorları, “Kardeş Coğrafyalarda Sağlık Baharı” projesi kapsamında Lübnan’a iki TIR dolusu ilaç yardımı gönderdi.

Biofarma İlaç Sanayi tarafından bağışlanan 6.7 milyon dolar değerinde 450 bin kutu ilaç, bugüne kadar tek seferde gönderilen en çok ve değer olarak en büyük miktardaki ilaç konumunda.

Yeryüzü Doktorları, yaşanan çatışmalardan kaynaklanan maddi imkânsızlıklar ve iç karışıklık nedeniyle sağlık hizmetlerinin yerine getirilemediği Suriye, Yemen, Lübnan, Gazze ve Libya gibi ülkelerde yaralı ve masum insanların sağlığına kavuşması için seferber oldu.

Gerçekleştirdiği sağlık operasyonları ile bu bölgede binlerce yaralının ve hastanın sağlığına kavuşmasına yardımcı olan Yeryüzü Doktorları, şimdi de “Kardeş Coğrafyalarda Sağlık Baharı” projesi kapsamında Lübnan’a iki TIR dolusu ilaç yardımı gönderdi.

Biofarma İlaç Sanayi tarafından bağışlanan 6.7 milyon dolar değerinde 450 bin kutu ilaç, tek seferde gönderilen en çok ve değer olarak en büyük miktardaki ilaç konumunda. Beyrut Limanı’na gönderilen ilaçlar, Suriye, Lübnan ve Filistin kamplarında kullanılacak.

Yeryüzü Doktorları, son aylarda peş peşe olayların yaşandığı kardeş coğrafyalarda hayata geçirdiği projeleri düzenli olarak devam ettirmeyi planlıyor.