Genel SağlıkHABERLER

95 ENGELLİ DAHA ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU

Adım Adım Oluşumu’nun Runtalya 2012 Maratonu’nda topladığı bağışlarla alınan 95 sandalyenin 35’i İstanbul’da Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nde düzenlenen törenle dağıtıldı

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası’na destek olmak amacıyla Runtalya 2012 Maratonu’nda koşan Adım Adım koşucuları bir rekora imza atarak 95 adet akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahipleri ile buluşturdu.

İstanbul’da dağıtımı yapılan 35 akülü tekerlekli sandalyenin yanı sıra Anadolu’nun 30 şehrindeki 60 kişiye de sandalyeleri ulaştırıldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş, bugüne kadar Adım Adım Oluşumu sayesinde 615 akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirterek, “Runtalya 2012 en çok sandalyeye ulaşılan maraton oldu. Emeği geçen 146 koşucuya ve onları destekleyen bin 663 bağışçıya sonsuz teşekkür ederiz. Sizlerin sayesinde 95 engelli daha özgürce sokaklara çıkabilecek” dedi.

Adım Adım koşucularından Renay Onur ise burada bu güzel ana tanık olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, “ Koşucularımızın bu ana tanık olduktan sonra ilk maratonda 100 sandalyeyi aşacaklarını düşünüyorum. Umarım güzel günlerde kullanırsınız sandalyelerinizi” diye konuştu.

Daha sonra Ramazan Baş, Adım Adım Oluşumu adına Renay Onur’a bir teşekkür plaketi sundu. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin atölyelerinde çalışan engellilerin hazırladığı ve üzerinde isimlerinin olduğu kupalar ise koşucuları duygulandırdı.