Genel SağlıkHABERLER

YERYÜZÜ DOKTORLARI BAKÜ’YE GİDİYOR

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de “Yeni Bin Yılda Çağdaş Dünyamızın Kutsal Vazifesi Olarak Anneliğin Korunması” konulu bir konferansa katılacak Yeryüzü Doktorları heyeti,

Maştağa’daki Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yatan kadın hastaları da muayene edecek.

Dünyanın birçok ülke ve bölgesine insani yardım götüren uluslararası yardım kuruluşu olarak faaliyet gösteren Yeryüzü Doktorları’ndan oluşan bir heyet, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gidiyor.

12 – 13 Mart tarihlerinde bölgede bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunacak olan heyet; T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi Uzm. Dr. Sare Davutoğlu, Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği Başkanı Uzm. Dr. Gülhan Cengiz, Sosyolog ve Yazar Nazife Şişman, Prof. Dr. Ayşe Karan, Eğitimci Nuriye Güneren, Uzm. Dr. Fatma Fariha Cengiz ve Yeryüzü Doktorları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Havva Sula’dan oluşuyor.

Yeryüzü Doktorları Derneği, Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği, Azerbaycan Lider Kadınlar Derneği ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi işbirliğiyle 12 Mart Pazartesi günü düzenlenecek “Yeni Bin Yılda Çağdaş Dünyamızın Kutsal Vazifesi Olarak Anneliğin Korunması” konulu konferansa katılacak heyet, 13 Mart Salı günü de Maştağa’da bulunan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören kadın hastaların muayenelerini gerçekleştirecek.

Heyet aynı gün ayrıca, Nazife Şişman’ın ‘Yeni İnsan – Kaderle Tasarım Arasında’ adlı kitabı için Kafkas Üniversitesi’nde düzenlenecek tanıtım toplantısına da katılacak.