Genel SağlıkHABERLER

TÜRKİYE’NİN TEK ECZACILIK İHTİSAS FUARI NİSAN’DA YAPILACAK

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB) tarafından Nisan ayında gerçekleştirilecek 4. Ulusal Eczacılık Fuarı, 3 Mart’ta Swissôtel’de düzenlenen bir toplantıyla basına tanıtıldı. Fuara yaklaşık 10.000 sağlık mensubunun katılması bekleniyor.

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB), Nisan ayında düzenlenecek 4. Ulusal Eczacılık Fuarı hakkında ayrıntılı bilgi vermek amacıyla, 3 Mart Perşembe günü Swissôtel’de bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Türkiye’nin tek ulusal eczacılık fuarı, 15-17 Nisan tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde yapılacak.

Toplantıda fuara ilişkin bilgiler veren TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Sait Yücel, TEKB olarak, dünyada ve Türkiye’de sektöre yönelik tüm hareket ve gelişmelerin eczacılar tarafından takip edilebilmesi; ilaç ve eczacılık konularındaki yeni ürün, proje ve etkinliklerin sektörün tüm bileşenleriyle buluşturulması; ortak kooperatiflerin ve bunların üye tabanlarının gelişimine katkıda bulunulması amacıyla bir ihtisas fuarı düzenlediklerini söyledi. Organizasyonunu Dev Ajans’ın yaptığı fuara, yerli ve yabancı pek çok firmanın katılacağını ifade eden Yücel, fuar sayesinde eczacılara, sektördeki en son gelişme ve yenilikleri paylaşabilecekleri, bilgi ve görüş alışverişinde bulunabilecekleri bir platform sunduklarını kaydetti.

Yücel, şöyle devam etti: “Fuarımızın bu yılki temasını ‘Çağdaş Bir Ülke, Sağlıklı Bir Toplum’ olarak belirledik. Bildiğiniz gibi, sağlık hizmetleri, toplumların en temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Türkiye’de de sağlık kurumu yeniden yapılanıyor. Her geçen gün olumlu gelişmelere tanık oluyoruz. Bu yapıda, eczacılarımızın rolü daha da önemli hale geliyor. Fuarımızda, eczacıların bu rolünü vurgulamak istiyoruz. Bu yıl, fuara 150’ye yakın firmanın katılmasını ve 10.000 sağlık mensubunun gelmesini bekliyoruz.”

Fuar, hafta içi 11.00-20.00, 17 Nisan Pazar günü ise 11.00-19.00 saatleri arasında açık olacak. Fuar kapsamında, eczacılık ve sağlık konularının ele alınacağı bir kongre de düzenlenecek. Ayrıntılı bilgi ve online kayıt için www.bizimeczane.com adresi ziyaret edilebiliyor.

www.bizimeczane.com

Türkiye’deki mevcut eczacı kooperatiflerinin üst birliği olarak kurulan Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB), dünyada ve Türkiye’de eczacılık sektörüne yönelik gelişmeleri yakından takip etmekte; ortak kooperatiflerin ve üye tabanlarının gelişmesi için özendirici önlemler almakta; ilaç ve eczacılık konularında yeni proje ve etkinliklere imza atmaktadır. Üyelerini güçlendirerek güçlenmeyi ilke edinen TEKB, Türkiye’deki tüm eczacı kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik açıdan ortak sesi olmayı amaçlamaktadır.