TÜRKİYE’DEKİ SAĞLIK YATIRIMLARI, ÇEŞME’DE MASAYA YATIRILIYOR

Son yılların en hızlı büyüyen ve özel sektörün yatırım için en çok araştırma yaptığı alanlardan biri olan hastane yatırımları ile bu yatırımların sayısının artması, daha verimli ve planlı bir şekilde gerçekleşmesi konularının tartışılacağı “Sağlık Yatırımlarında Etkin Çözümler ve Rasyonel Yaklaşımlar” konferansı, sektör içinden, uzman konuşmacıların katılımıyla 25 – 27 Mayıs tarihleri arasında Çeşme Sheraton Oteli’nde gerçekleşecek.

Türkiye’de son 10 yıldır özel sağlık hizmetlerinde yaşanan belirgin artış, yurt dışından da çok sayıda yatırımcının ilgisini çekiyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde özel hastane sayısının 600’ü bulmasının beklendiği ülkemiz, bu alanda uluslararası faaliyet gösteren yerli ve yabancı yatırımcılar için büyük bir çekim merkezi durumunda.

Önümüzdeki 15 yıl içerisinde, özellikle hükümetin kamu-özel sektör ortaklığı projeleri ile eskimiş olan sağlık tesislerinin yerine, son teknoloji kullanılarak inşa edilecek hastanelerin yapılması aşamasında, yatırımcıların hangi koşullarda ülkemizdeki bu potansiyelin bir parçası olabilecekleri, “Sağlık Yatırımlarında Etkin Çözümler ve Rasyonel Yaklaşımlar” konferansında tartışılacak.

Sağlık sektörü içinden konusunun uzmanı konuşmacıların yer alacağı konferansta yatırımcılar, Mimari Planlama, Klinik Programlama planlama, Klinik Süreç Planlama, Proje Yönetimi, Fizibilite ve Uygun Finansman Modeli oluşturma, Yurt içi ve Yurt dışı finansman alternatifleri, Medikal teknolojide yeni trendler, Sağlıkta Bilişim Teknolojisi, Bina Teknolojileri, Dijital Hastane, Biyomedikal İşletme, İdari Yönetim, Pazarlama, Dış Kaynak Kullanımı (Outsourcing) ve Genel Sağlık Sigortası’nın Özel Sektör Yatırımlarına Etkisi gibi konularda ayrıntılı olarak bilgi edinme imkanı bulacaklar. Yatırımcılar ayrıca hastanelerin arsa seçiminden mimari alt yapısına kadar planlanıp yapılandırılması, güncel teknoloji ile donatılması, uygun finansman modelinin belirlenmesi ve hastane işletmeciliği konularında detaylı bir fikir sahibi olacaklar.

1996 yılından beri yurt içi ve yurt dışında sayısız kongre ve toplantıyı organize eden SymCon PCO’nun ev sahipliğinde, pek çok ulusal ve uluslararası finans kuruluşunun da katılımıyla gerçekleşecek olan “Sağlık Yatırımlarında Etkin Çözümler ve Rasyonel Yaklaşımlar” konferansı ile sağlık sektöründe daha verimli ve planlı bir şekilde gerçekleşen yatırımların sayısının artmasına büyük katkı sağlanması hedefleniyor.