TODAM’DAN HALK SAĞLIĞI SEMİNERİ

ANKARA-Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezi (TODAM), Onkoloji Hemşireliği Derneği’nin işbirliğiyle “Halk Eğitim Programları” düzenledi.

Seyranbağları TODAM Umut’ta meme kanserine yönelik sağlık eğitim programı düzenleyen Onkoloji Hemşireliği Derneği’nden Uzman Hemşire Fatma Gündoğdu ve Hemşire Meral Bakar, sinevizyon aracılığıyla kadınların kendi kendilerine meme muayenesini nasıl yapabileceklerini anlattı. Meme kanseri hakkında ayrıntılı bilgi de veren hemşireler, mamografinin ne olduğunu ve ne zaman çekilmesi gerektiğini de örneklerle anlattılar. Halk sağlığı seminerine katılan kadınların sorularını da yanıtlayan hemşireler seminer sonrası bütün katılımcılara kendi kendine meme muayenesi ve meme kanseri hakkında bilgiler içeren broşürler dağıttı.

Dikmen TODAM Öveçler’de ise akciğer kanserine yönelik sağlık seminerine katılan Gazi Üniversitesi Hastanesi hemşireleri Figen Bay ve Gülten Özden, akciğer kanseri ile ilgili bilgiler verdi. Akciğer kanserinden korunmanın yollarını görsel materyal eşliğinde anlatan hemşireler, katılımcılara ayrıca konuyla ilgili aydınlatıcı bilgiler içeren broşürler dağıttı.