Genel SağlıkHABERLER

TERLEMEYE ÖMÜR BOYU SON

Koltuk altı terlemesinden yarım saat içinde kurtulun

Havalar ısınmaya başladı. Sıcak, pırıl pırıl güneşli günlere hiçbirimizin diyeceği yok. Bir de terleme sorunu olmasa… Havanın sıcaklığına, yaptığımız fiziksel aktiviteye ve ruhsal durumumuza bağlı olarak hepimiz elimizde olmadan terliyoruz.

Vücut ısısının kontrolünü sağlayan terleme, yaz mevsiminin en büyük sorunlarından biri. Pek çok kişinin hem özel, hem de sosyal yaşamını olumsuz yönde etkileyen terleme sorunu artık çözümsüz değil.

Terleme sorunun çözümü için uygulanan bazı yöntemler, geçici ve sürekli tekrar isteyen yöntemler.

Bir süre Almanya’da katıldığı bir konferansta bu soruna kalıcı çözüm için çalışmalarda bulunan Profesör Dr. Erol Kışlaoğlu, sorunu kökten çözecek bir yöntemin artık uygulanabildiğini belirtiyor.

Öğle tatilinde bile kurtulabilirsiniz

Prof. Erol Kışlaoğlu, bu tekniğin, lokal anestezi altında yarım saat içinde, hatta bir öğle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntem olduğunu söylüyor. Prof. Dr. Kışlaoğlu, yöntemin, esas olarak özel bir liposuction aleti ile koltuk altındaki ter bezlerinin alınmasına dayandığını belirtiyor.

Operasyon lokal anestezi ile yapıldığı için hastanın aynı gün işine dönmesi sağlanıyor.

Prof. Erol Kışlaoğlu, koltuk altı bölgesinin, kola giden ana damar ve sinirlerin bulunduğu bir bölge olduğu için bu operasyonun mutlaka plastik cerrahi uzmanı ve bu konuda ayrıca eğitim görmüş uzmanlar tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Bu işlemin, bir liposuction olmadığını ve normal liposuction aletleriyle yapılamayacağını da belirten Prof. Kışlaoğlu, bu işlem için özel olarak tasarlanmış liposuction aletlerinin kullanılması gerektiğini ifade ediyor.

Terlemeye ömür boyu son!

Yöntem, uygun şekilde yapıldığı takdirde sonuç kalıcı ve ömür boyu oluyor.

Daha önceleri koltuk altı ve vücudun diğer yerlerindeki terlemeleri gidermek için uygulanan yöntemler 6 ayda bir tekrarlanması gerekiyordu. Yöntem, ehliyetsiz kişilerce yapılması halinde damar ve sinirlerin hasar görmesine yol açabiliyor.