Genel SağlıkHABERLER

TATİLE SELÜLİTLERİNİZİ GÖTÜRMEYİN!

Kadınların yaz aylarında kuşkusuz en büyük isteklerinden biri mayo veya bikini giydiklerinde hoş bir görüntü vermeleridir. Bu nedenle yaz yaklaşırken fazla kilolardan ve selülitlerden kurtulmak için özel bir çaba içine girilir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde kısa bir sürede fazlalıklarınızdan ve selülitlerinizden kurtulmanız mümkün. Eximia, Reaction Radyofrekans ve Cryo lazer lipo derdinize çare olabilecek yöntemlerden bazıları. KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Polikliniği Medikal Estetik Uzmanı Dr. Yasemin Savaş, bu yöntemlerle selülitlerinizden nasıl kurtulabileceğinizi anlatıyor.

Eximia birçok uygulamayı birleştiren yöntem!

Eximia, kavitasyonel ultrasound, elektroporasyon ve endolift teknolojilerini birleştiren, selülit tedavisinde, bölgesel yağlanma ve cilt sarkmalarında inanılmaz sonuçlar verdiğini gördüğümüz, estetik ve bölgesel incelmede olumlu tepkiler alınan anlamlı düzeyde işlevsel bir sistemdir.

Bilimsel yayınlar tarafından en çok desteklenen ameliyatsız yağ eritme yöntemi olan kavitasyonun esası; ultrason dalgaları ile yağ dokularının eritilmesidir. Bu yeni teknolojiyi kullanan çok sayıda cihaz üretilmiştir. Eximia bunlar arasında en son üretilenlerden ve en belirgin sonuçlara ulaştıran cihazlardandır. Eximia ile selülit tedavisinde, bölgesel yağlanmaların ve cilt sarkıklıklarının azaltılmasında iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Eximia ile birden fazla yöntem aynı anda uygulanabiliyor!

Eximia, endolift ve kavitasyonel ultraporasyon teknolojilerini birleştiren yeni bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde; kavitasyon, endolift, sıkılaştırma ve lenf drenajı gibi yöntemleri aynı seansta uygulayabilmek mümkün olmakta ve daha tatmin edici sonuçlar elde edilebilmektedir.

Yapılan çeşitli klinik çalışmalarda Eximia uygulamaları ile 40 – 80 dk süren bir seansta 2 – 5 cm arasında incelme olduğu rapor edilmiştir. Sağlanan bu incelmenin sürekliliği için 5 ila 10 seanslık tedavi programları tercih edilmelidir.

Bütün bu yönleriyle kişilerin bölgesel değişiklik arzu ettiği durumlarda bu ihtiyacı en konforlu, ağrısız ve noninvazif şekilde karşılayacak bu etkili uygulama kliniğimizde hekim kontrolünde mezoterapi, karboksiterapi, radyofrekans, cryolipiliz tedavileri ile gerekli durumlarda kombinlenebilmektedir.

Önemli avantajlar sağlayan yöntem: Reaction Radyofrekans

Reaction Radyofrekans ile pürüzsüz ve sıkı bir cilde kavuşun!

Reaction cilt sıkılaştırmak için kollojen ve elastin üretimini harekete geçirir ve vücut sıkılaşıp pürüzsüzleşir. Lipoliz dediğimiz reaksiyon ile dermal yapıyı güçlendirip selülitleri yok eder. Kol, karın ve basen çevresini incelterek bu bölgeleri sıkılaştırarak şekillendirir.

Kliniğimizde kullandığımız Reaction’ın özelliği üç farklı frekans kanalını bulundurmasıdır. Bunun yanında dördüncü bir boyut olarak tek bir atışla 3 radyofrekansı bir araya getiren çoklu kanal modu bulunmaktadır. Bunların kullanıcılara ve hastalara getirdiği en büyük avantaj her bir frekans kanalı tam olarak belirli bir penetrasyon derinliğini hedefler.

4. mod olarak tanımladığımız mod’da, radyofrekans aynı anda bütün dermal katmanlardan geçerek cilt katmanlarının orta ve derin seviyelerini tam penetrasyonla tedavi eder. Tedavi edilen vücut bölgesine göre kanal modunu seçebilme özgürlüğü hastalarımıza konforlu ve güvenilir bir tedavi sunarken, etkin sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Reaction’da radyofrekans etkisinin yanında vakum terapi özelliği sayesinde tedavinin etkisi artar ve geniş bölgelerde radyofrekans enerjinin daha derine etki etmesini sağlar.

Reaction estetik sistemi 3 adet dönüşümlü kullanılan tedavi başlığı içermektedir:

– Face kontur / yüz programları
– Body kontur / vücut uygulamaları
– Cilt sıkılaştırıcı başlık

Cilt sıkılaştırma ve selülit tedavisinde hastalarımızın ihtiyacına göre tedavi programları yapılmaktadır. Ortalama 6 – 8 seanslık programlar verilmekte ve sıklığı haftada bir olmaktadır. Maksimum uygulama süresi 20 dakikayı aşmamaktadır.

Yüz uygulamalarında da yine cilt tipine ve hastanın ihtiyacına göre programlar yapılır. Ortalama 6 – 8 seans olarak düzenlenen programlarda seans aralıkları 40 yaş üzeri hastalar için haftada 1 seans, 30 – 35 yaş arası hastalar için ise 15 günde bir olarak yapılır. Radyofrekans kliniğimizde mezoterapi ve karboksiterapi gibi tedavi yöntemleri ile de kombinlenebilmekte, bu sayede de daha çabuk ve etkin bir tedavi sağlamaktadır.

Bir saatte fazlalıklarınızdan kurtulmanız mümkün!

Cryo Lazer Lipo ile yağ birikimini azaltın!

Bu tedavi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 – 40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Her yaş kadın ve erkek hastaya uygulanabilmekte olup özellikle yoğun temposu olan ve zaman sorunu olan hastalarımız tarafından tercih edilmektedir. Ağrısız, acısız ve sadece bir seanslık olması da ciddi avantaj sağlamaktadır. Ancak kliniğimizde gerekli durumlarda diğer tedavi yöntemlerimizle birlikte kullanılmaktadır. Bu yöntem, Harvard Medical School tarafından geliştirilen ve 1 saat gibi kısa bir sürede incelme sağlanabilen, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş ve farklı bir yöntemdir.

Uygulama alanları ve süresi

– İnatçı lokal yağlanmalarda,
– İlaç ve iğneli tedavi istemeyen, cerrahi yöntem düşünmeyen kişilerde,
– Böyle bir tedavi için birkaç saatten fazla zaman ayırmak istemeyen kişilerde ZELTIQ uygun bir yöntemdir.
– Hamileler ve soğuğa alerjisi olanlar hariç bay, bayan herkese uygulanabilmektedir.

Cryo Lazer Lipo yönteminde cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden mükemmel bir kontrolle soğutulmaktadır. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine sebep olmaktadır. Apoptozis yani programlanmış hücre ölümü, yağ hücre fonksiyonları küçülmesi geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelmektedir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda yaklaşık %20 – 40 oranında incelme meydana gelmesini sağlar. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Kişi kitap – gazete okuyup TV izleyebilir. Yapılan bölgeye bağlı olmakla birlikte tedavi 1 – 2 saat sürmektedir.