Genel SağlıkHABERLER

TATİL SONRASI İŞE DÖNMEDEN KENDİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Yazın gelmesiyle beraber hepimiz ufak kaçamaklar yapmaya başladık. Kimimiz en gözde tatil köylerini tercih ederken bazılarımız sahil kenarında daha sakin yerleri tercih ettik. Hepimiz amacı belliydi biraz işlerden uzaklaşmak, denize girmek, güneşlenmek… Ancak belki de asıl amacımız dinlenmek, bronzlaşmak ve güzelleşmekti. Tatilden döndüğümüzde esmer tenimizle ofis arkadaşlarımızı biraz kıskandırmaktı… Peki neden değişim sadece tenimizle sınırlı kalsın ki… İnsanların kendilerinde yapabilecekleri en çarpıcı değişim tabiî ki yüzlerinde yapılacak bir değişimdir. Hiç şüphe yok ki bunun içinde yapılabilecek en önemli değişim dişlere yapılacak olanlardır. Tatilden dönerken kendimizde daha kalıcı bir değişim yaratmak için Plusdent Diş Kliniği’nden Onur Öztürk’le konuştuk. Öztürk bize estetik diş hekimliğinin ne olduğunu ve kullanılan yöntemleri açıkladı.

Diş Hekimi Onur Öztürk gülüş tasarımını size özel, ideal gülüşü size vermek için hekimlerin kullandığı bir yöntem olarak açıklıyor. Bu yöntemle diş hekimleri sizin istekleriniz doğrultusunda size sağlıklı ve doğal bir gülüş sunmayı amaçlarlar diye de ekliyor.

İşte estetik diş hekimliğinde kullanılan yöntemler;

Porselen Laminate Vener; Venerler doğal dişlerinize minimum hasar veren tırnak kadar ince bir porselenden yapılırlar. Venerler vasıtasıyla dişlerinizin şekli ve rengi tam da hayal ettiğiniz gibi olabilir. Lamineler oldukça dayanıklıdırlar. Bu yöntem ile hayalinizdeki dişlere ve gülüşe sahip olmanız için diş hekiminizi 2-3 defa ziyaret etmeniz yeterlidir.

Diş beyazlatma; Dişlerinin daha beyaz olmasını istemeyecek biri yoktur heralde. Herkes daha beyaz dişlere sahip olmak için kulaktan dolma bir sürü yöntemi kullanmaktadır. Oysa bembeyaz dişlere sahip olmak, sigara ve kahvenin ağzımızda bıraktığı lekelerden kurtulmak çok da zor değil. Diş Hekimi Onur Öztürk diş beyazlatma işleminin 1 saat içerisinde klinik ortamında yapıldığını tedaviye gelen kişilerin beyaz dişleriyle kendilerinden daha emin bir şekilde klinikten ayrıldıklarını belirtti.

İmplant; Gülerken ve konuşurken sizi en çok rahatsız eden şey muhtemelen eksik dişlerinizdir. Günümüzde bu durumdaki hastalar için kullanılan en yaygın yöntemin implant olduğunu söyleyen Diş Hekimi Onur Öztürk bu yöntemle eksik dişlerinizin yerlerini dolduklarını ve doğal dişler kadar sağlam ve doğal bir görüntü elde ettiklerini belirtiyor.

Görünmez Teller; Görselliğin git gide öneminin artmasıyla birlikte bireyler artık diş estetiklerini daha da çok önemsiyorlar ve de çarpık, yamuk olan dişlerinin görüntüsünün değişmesini istiyorlar. Bunun için son zamanlar da ki moda ise şeffaf plaklarla (invisalign) ortodontik tedavi yönteminin kullanılması.