Genel SağlıkHABERLER

SÜLEYMANİYE KADIN VE DOĞUM HASTALIKLARI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE EK HİZMET BİNASI

İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), Süleymaniye Kadın ve Doğum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kazlıçeşme Semt Polikliniği’nin yerine 51 yataklı 9 katlı yeni ek hizmet binası yapıyor.

İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında; Zeytinburnu Süleymaniye Kadın ve Doğum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek hizmet binası yapıyor.

Kazlıçeşme Semt Polikliniği yıkılarak yerine yapılacak olan yeni hizmet binası 8 bin 191 metrekare toplam inşaat alanına sahip olacak. 3 bodrum, 2 zemin ve 4 normal kat olmak üzere 9 kat olarak planlanan yeni binanın, Mayıs 2012 tarihinde hizmete girmesi hedefleniyor.

Ek hizmet binası, 42 yatak (iki kişilik oda), 6 yatak (tek kişilik oda) ve 3 yatak (suit oda) olmak üzere toplam 51 yatak kapasitesine sahip olacak. 9 katlı hastane binasında 14 poliklinik, 2 ameliyathane, 1 yoğun bakım odası, acil servis (Müşahede odası, triaj ve küçük müdahele odası), radyoloji (Röntgen, mamografi, ultrason odaları), merkezi sterilizasyon, 44araçlık otopark, sığınak, kafeterya, mutfak ve klima santrali yer alacak.