SUÇLAR YAZIN ARTARMIŞ!

Suçlar Yazın Artarmış!
Trakya Üniversitesi (T.Ü) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ercan Abay kış aylarından insanların genellikle eve kapandığını ve zamanlarının büyük çoğunu evlerinde geçirdiğini bir anlamda birbirlerinden uzaklaştığını belirterek, şunları söyledi:

“Yaz aylarında insanlar daha çok iç içe oluyor. İnsan ilişkileri artıyor. Piknik alanlarında ve diğer işletmelerde alkol tüketimi artıyor. Alkol alan kişilerin suç işleme ihtimalleri, almayanlara göre çok fazla. Alkol insanların dikkatini dağıttığı için trafik kazaları da bu aylarda artış gösteriyor. Alkolün diğer bir zararı da bazı insanları karamsarlığa sokarak intihara yöneltmesidir.”

Yaz aylarında kışa göre daha açık ve hafif giysiler giyilmesinin bazı kişileri cinsel açıdan etkilediğini belirten Abay, “Yaz şartlarına uygun giyim, insanları cinsel yönden etkileyebilir. Normal insanlar (güzele bakmak sevaptır) diyerek bakıyorlar ve sadece göz tacizinde bulunuyorlar. Eğilimi olan kişiler ise olayı daha ileri safhalara götürebiliyorlar” dedi.