Genel SağlıkHABERLER

SSK’YA FİYATLI İLAÇ SATANLAR TAKİPTE

İlaç depolarına düşük fiyattan verilen ilaçların SSK’ya yüksek fiyattan verilme skandalı Çalışma Bakanlığı’nın yakın takibinde. Murat Başesgioğlu, açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, ilaç depolarına düşük fiyattan verilen ilaçların SSK’ya yüksek fiyattan verilme nedenini araştırdıklarını belirterek, “Bu konuda, araştırma sonunda ihmali bulunanlar konusunda gereken yapılacaktır” dedi.

Afyon’un Bolvadin ilçesindeki SSK Dispanseri’nin açılışında konuşan Bakan Başesgioğlu, “SSK kurumuna yeni ihale yayası nedeniyle eskiden olduğu gibi bir ilaç alımı yapılmamaktadır. Türkiye’de bundan da öte Sosyal Güvenlik kurumları ilaç alım politikalarını yeniden gözden geçirmelidirler. Bugüne kadar en büyük ilaç alıcısı olan Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur ne ilaç fiyatlarının belirlenmesinde ne de diğer ilaç politikalarında etkili olamamışlardır. Bu yanlış bir politikadır” diye konuştu.

SSK Kurumuna en büyük borçların belediyelerin olduğunu belirten Başesgioğlu belediyelerin SSK borçları için bir affın söz konusu olmadığını söyledi.