SAĞLIKLI VE EKOLOJİK İFTAR

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı ‘Özel Butik Otel’ (S Belgeli) Kurfal Tatil Evi, misafirlerine yıl boyunca sürekli yenilenen yapısıyla hizmet veriyor.

Kurfal Tatil Evi, Kendi Bahçesinde Yetiştirdiği Doğal Ürünlerle Misafirlerine Ramazan’da da Sağlıklı Menüler Sunuyor.

Kurfal Tatil Evi, insan sağlığını tehlikeye atan ve kimyasal yollarla yetiştirilmiş hormonlu besinlerin yerine kendi denetiminde yetiştirmiş olduğu hormonsuz ve ekolojik besinleri menülerinde kullanmayı tercih ediyor.

Modern hayatın gelişiyle doğal besinlerden oldukça uzaklaştığımız bu günlerde konuklarına kendi bahçesinde yetiştirdiği doğal ürünleri sunan Kurfal Tatil Evi, Ramazan ayı için misafirlerine ekolojik iftar menüleri hazırladı. Sağlıklı beslenmeye önem veren Kurfal ailesi, kendi özel mantar çorbası, balık köftesi ve kaymaklı dolma gibi yemeklerden oluşan ekolojik menülerini misafirlerine sunuyor.

Menü seçeneklerinde taze balık çeşitlerine yer veren Kurfal Tatil Evi, balık sezonunun açılmasıyla birlikte düzenlediği tekne turları ile Karadeniz sularında yada Göksu deresinde olta ile balık avlama imkanı sağlıyor. Beldenin iki nehrin arasında kalması doğal güzelliklerin yanında bölgedeki balık çeşitliliğini de arttırıyor. Çok sayıda balık türünün bulunduğu Ağva, Karadeniz’de uskumru, hamsi, mezgit, palamut, istavrit, lüfer gibi türlerin avlanması için çok elverişli bir bölge. Karadeniz kıyısında avlanılabileceği gibi Göksu ve Yeşilçay nehirlerinde de olta balıkçılığı yapılabiliyor. Tatlı su balıkçılığı için geniş imkanlar sunan Ağva’da başlıca kefal, sazan, kaya ve dere balığı tutulabiliyor.

YAZ KIŞ SPOR KEYFİ

İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıkta bulunan Ağva, eskiden çoğunlukla bahar ve yaz ayları için tatil alternatifi oluştururken artık kışın da şehrin gürültüsünden kaçmak ve dinlenmek isteyenlerin bir numaralı tercihi oluyor. Ağva’da kış aylarında fitness, doğası itibariyle kamping, trekking ve avcılık gibi aktivitelerin yanında yaz kış dere kıyısında kano, deniz bisikleti gibi su sporları yapılabiliyor.

İstanbul’un dışında Ankara, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Yalova ve Tekirdağ illeri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerine ev sahipliği yapan Kurfal Tatil Evi, bisiklet, masa tenisi, hava hokeyi ve scuba gibi ücretli aktivitelerin yanında minigolf, çevre gezileri, trekking, tekne turu, sandal, kano, dere bisikleti gibi aktiviteleri de müşterilerine ücretsiz olarak sunuyor.