Genel SağlıkHABERLER

SAĞLIĞIN MERKEZİ YOLLARDA

Anadolu Vakfı tarafından kurulan Anadolu Sağlık Merkezi’nin sosyal sorumluluk projesi “Gezici Sağlık Aracı” ilk durağı olan Kocaeli – Derince’de çalışmalarına devam ediyor.

Anadolu Sağlık Merkezi’nin yardıma muhtaç kişileri sağlık hizmetlerinden faydalandırmak için yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışmalar hız kesmeden sürüyor. “Sağlığın Merkezi Size Geliyor” sloganıyla hizmete sunulan “Gezici Sağlık Aracı” daha geniş coğrafyada, daha çok sayıda kişiye sağlık hizmeti sağlama hedefiyle ilk durağı olan Kocaeli – Derince’de çalışmalarına devam ediyor.

Derince Belediyesi’nin de katkılarıyla ilçedeki İlköğretim Okullarında başlatılan ve 5 okulu kapsayan ücretsiz sağlık taramasının ilk durağı olan Nene Hatun İlköğretim Okulu’nda 329 öğrencinin göz, diş ve çocuk muayeneleri olmak üzere toplam 987 muayene gerçekleştirildi. Proje kapsamında yıl sonuna kadar toplam 2500 muayene yapılması planlanıyor.

Anadolu Sağlık Merkezi’nin “Gezici Sağlık Aracı” ile yürüttüğü ücretsiz taramalar tüm Kocaeli’yi kapsayacak ve sonrasında Anadolu’nun diğer illerinde devam edecek. Gezici Sağlık Aracı Derince’de bulunan 15. Kolordu İlköğretim Okulu’nda tarama çalışmalarını sürdürüyor.