PİLİÇTE NEYE BAKARSINIZ

Yapılan bir araştırmada, tüketicilerin, piliç eti alımında öncelikle ”Üretim Tarihi”ne dikkat ettikleri belirlendi. Türkiye’nin önemli kanatlı hayvan üreticilerinden Şeker Piliç A.Ş, tarafından yapılan, ”tavuk eti tüketiminde tüketici eğilimleri” anketine 108 kişi katıldı.

Anket sonuçlarına göre, tüketicilerin yüzde 39’unun piliç etini son kullanma tarihine, yüzde 31’inin ürünün markasına, yüzde 13’ünün ambalajına, yüzde 10’unun ise fiyatına baktıkları tespit edildi. Katılımcıların yüzde 41’inin piliç etini en çok ızgara, yüzde 23’ünün haşlama, geriye kalan bölümün de değişik yemeklerde kullanmak için satın aldıkları belirlendi. Yüzde 28’inin piliç etini haftada iki, yüzde 25’inin haftada 3, yüzde 19’unun haftada bir, yüzde 11’inin ise her gün yediği belirtildi.

Piliç eti alışverişlerinin yüzde 85’inin büyük marketlerden yapıldığı da kaydedildi. Şeker Piliç Genel Müdür Yardımcısı Emre Bor, tavuk eti pazarının atlattığı krizden sonra, yeniden canlanması için bir dizi iyileştirici

çabalar sarf ettiklerini belirterek, yaptıkları bu çalışmaların olumlu yönde sonuçlanmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi. Firma olarak 48 yıldır bu sektörde yer aldıklarını ifade eden Bor, şunları kaydetti:

”Yalnızca sektörün iyileşmesi için değil tüketicinin de daha kaliteli beslenmesi için hizmet veriyoruz. Bu sorumluluktan yola çıkarak, tüketiciyle yakınlaştığımız her noktada onların eğilimlerini değerlendirmek, ihtiyaç ve beklentilerine hemen cevap verebilmek ve tavuk eti pazarındaki son durumun tüketici nezdinde hangi aşamada olduğunu görebilmek için sürekli iletişim halinde olmaya özen gösteriyoruz. Tavuk eti tüketimi konusunda daha yüksek farkındalık yaratmak için vizyonumuzun ve sorumluluklarımızın öngördüğü daha pek çok faaliyetle hizmet vermeye devam edeceğiz.”