Genel SağlıkHABERLER

PFİZER ONKOLOJİ, ULUSLARARASI ‘2. ONKOLOJİ FORUMU’NU BU YIL TÜRKİYE’DE DÜZENLİYOR

Pfizer Onkoloji tarafından düzenlenen ve kanser alanında çalışan dünya çapında uzmanların ve 20 ülkeden yaklaşık 250 katılımcının yer alacağı Onkoloji Forumu’nun 2.’si bu yıl ülkemizde, İzmir’de yapılacak.

Bu yıl 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek 2. Uluslararası Pfizer Onkoloji Forumu’nda onkoloji alanında dünyadan ve ülkemizden kanser konusunda önde gelen uzman hekimler, farklı kanser türlerindeki son gelişmeleri ve yeni tedavileri tartışacak.

Açılışı ev sahibi şehirden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr. Erdem Göker ve Pfizer Türkiye Genel Müdürü Melih Memecan tarafından yapılacak olan Onkoloji Forumu’nda ele alınacak konular arasında, kanser tedavisindeki yenilikler, olgu tartışmaları, ender görülen kanserler, sağlık çalışanlarının kanser hastaları ile iletişimi gibi çok farklı konular bulunuyor. Programın kapanışında ise Pfizer Gelişen Pazarlar Uzmanlık ve Onkoloji Direktörü Peter Sajben, Pfizer’in onkoloji alanına bakışı, kanser alanında yürüttüğü bilimsel araştırmalar ve geliştirmekte olduğu yenilikçi tedaviler hakkında detaylı bilgiler paylaşacak.

Onkoloji, Pfizer’in araştırma-geliştirme açısından özellikle odaklandığı ve pek çok bilimsel çalışma yürüttüğü terapötik alanların en önemlilerinden biri arasında yer alıyor. Pfizer, tüm Ar-Ge yatırımlarının yüzde 20’sini onkoloji alanına ayırıyor. Son dönemde geliştirilmekte olan kişiye özel tedaviler ile birçok kanser türü ile savaşta önemli adımlar atıldı. Geçtiğimiz günlerde Pfizer, Ar-Ge çalışmalarının sonucu olarak, yakın bir zamanda genetik özelliklere göre ilaç geliştirileceği ve hatta kişilere özel geliştirilen ilaçların hayatımızın bir gerçeği olmasını beklediğini duyurdu. Pfizer, halen onkoloji alanında küçük moleküller ve biyolojik tedaviler dahil 100’den fazla klinik çalışmada ilaç geliştirmektedir.