Genel SağlıkHABERLER

ÖNCE ESTETİK SONRA NİKAH

Şimdiki gelinler artık evlenmeden önce estetik merkezlerinin yolunu tutuyorlar. Gelin adaylarının hayatlarının en özel gününde kusursuz görünmek için çeşitli tedavi yöntemlerini tercih ettiklerini belirten Epila Slimmed Club genel koordinatörü Ayşe Bocan bize en çok tercih edilen yöntemlerden bahsetti.

İşte gelin adaylarının tercih ettiği yöntemler;

Lazer epilasyon; Vücuttaki istenmeyen tüylerden ve kıl köklerinden kurtulmanın en modern,en hızlı,en sağlıklı,en nazik ve en etkili yöntemi olan lazer epilasyon, düğün hazırlığı yapan gelin adaylarının da en çok tercih ettiği tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Annelerinin de desteği ile epilasyon yaptıran gençler bir ömür boyu en önemli sorundan kurtulmuş oluyorlar.

Karboksiterapi; Formda bir gelin olmak isteyen adayların karboksiterapi yöntemini tercih ettiğini belirten Ayşe Bocan bu sayede gelin adaylarının bölgesel kilolarından kurtulduğunu söylüyor. Karboksiterapi cerrahi olmayan yöntemle lokal yağların ve selülitlerin yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Ortalama 10 seansta sonuç alınırken, daha ilk uygulamalar da bile ciltte gözle görülür bir sıkılaşma meydana gelir.

Kalıcı makyaj; Düğünden sonrada güzel görünmek isteyen gelin adayları kalıcı makyajı tercih ediyorlar. Özellikle dudaklara yapılan kalıcı makyajı tercih eden gelin adayları dudak kenarına çekilen kontürler ile daha kalın görünümlü dudaklara da sahip olabiliyorlar. Bu tedavilerin ortalama süresi ise ortalama bir saat sürüyor.

Lazerle leke tedavisi; Özellikle yüzlerinde bulunan lekelerden kurtulmak isteyenler lazerle leke tedavisinden yararlanarak yüzlerindeki lekelerden kurtuluyorlar. Lazerle uygulanan bu tedavi ile güneş lekeleri başta olmak üzere kozmetiklere bağlı gelişen lekeler, çiller, dövmeler de vücuttan çıkartılabiliyor.

Cilt bakımı; Duru ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt bakımının da önemini vurgulayan Ayşe Bocan cilt bakımında uygulanan serumlar ile cildin yoğun bir şekilde nemlendiğini ve böylece cildin dolgunlaşmasını ve normal fonksiyonlarını yerine getirebildiğini söylüyor.