Genel SağlıkHABERLER

NEŞTERSİZ GENÇLEŞİN

Kozmetik Diş Hekimliği Sayesinde çok daha genç görünün;

Plastik cerrahi yöntemlerinden yararlanarak yılların bizde bıraktığı izlerden kurtulabildiğimizi herkes bilir. Ancak operasyonlar çoğu zaman oldukça maliyetli ve çok zaman alırlar. Bugünlerde uygulanan yöntem ise ameliyatsız gençleşmenize olanak sağlıyor. Estetik diş hekimliğinde uygulanan son teknolojiler plastik cerrahinin size kazandırdığı yılları elde etmeniz için farklı bir alternatif sunuyor.

Plusdent Diş Kliniği’nden Diş Hekimi Onur Öztürk uygulanan yeni yöntemler sayesinde plastik cerrahiye alternatif bir şekilde hastaların dış görünümlerinde olumlu bir değişiklik gözlemlendiğini ve kendilerine olan öz güvenlerinin arttığını belirtti. “Yaşın ilerlemesiyle birlikte hastaların bazıları dişlerini kaybederler. Dişlerini kaybeden bireyler olduklarından çok daha yaşlı gözükürler. Birden fazla dişlerini kaybeden bireylerin ise dudakları olduğundan çok daha ince gözükür ki buda yaşınızı olduğundan büyük gösteren bir faktördür.” diyen Diş Hekimi Onur Öztürk bu durumda olan hastalarına implant tedavisini önerdiklerini ve tedavi sonucunda hastaların gençken sahip oldukları gibi düzgün ve sağlam dişlere sahip olduklarını belirtiyor. Kişilerin sahip oldukları yaşlardan daha büyük gözükmelerine neden olan bir diğer faktörün ise dişlerdeki renkleşme ve dişlerdeki aşınma olduğunu belirten Öztürk genç bireylerin dişlerinin daha beyaz ve daha uzun olduğunu, bireylerin yaşlarının ilerledikçe dişlerdeki aşınmayla beraber dişlerin boylarının kısaldığını ve zamanla renklerinin değiştiğini söylüyor. Bu gibi şikayetleri olan hastalara önerilen laminate vener yöntemi ile 4 ila 6 gün içerisinde 10 yıl gençleştirebileceklerini de ifadelerine ekledi. Laminate Vener yönteminin son yıllarda estetik diş hekimliğinde en çok kullanılan yöntem olduğunu vurgulayan Diş Hekimi Onur Öztürk bu yöntemle bireylerin zamanla karşılaştıkları problemlerden ya da yıllardır sıkıntısını çektikleri aralıklı dişler, çarpık dişler gibi sorunlardan 1 hafta içinde kolaylıkla kurtulabileceklerini ifadelerine ekliyor.

Gülerken ağzınızı kapatmak zorunda kalmamak, rahatça yemek yiyebilmek ve sağlıklı diş etlerine sahip olmak kişinin yaşamına pozitif izlenimler katar. Özgürce gülebilmek sadece genç görünmek için değil aynı zamanda kişinin kendine güvenini ve saygısını kazandırmak içinde önemlidir. Kısaca güzel bir “gülüş” hayatınızı değiştirebilir