Genel SağlıkHABERLER

MID EUROPA PARTNERS, TÜRKİYE’DEKİ KENT HASTANESİ GRUBU’NU SATIN ALMA İŞLEMİNİ TAMAMLADI

Özel sermaye yatırım grubu Mid Europa Partners (“Mid Europa”), İzmir’in önde gelen özel hastane kuruluşu Kent Hastane Grubu (“Kent”) hisselerinin % 65’ini satın alma işlemini başarıyla tamamladığını bugün açıkladı. Mid Europa ayrıca, hisselerini zaman içinde % 90’a çıkarmak için de anlaşma yaptı.

Kent Hastanesi, güneydoğu Avrupa’nın en modern ve önde gelen hastanelerinden biri. 22 bin metrekarelik alanı ve 162 yatak kapasiteli medikal kompleksiyle tam donanımlı hizmet veren Kent Hastanesi, en ileri teşhis ve tedavi hizmetlerini sunuyor. Joint Commission International (Uluslararası Ortak Komisyon) akreditasyonu olan Kent Hastanesi, organ nakli, kalp ve damar cerrahisi ile kardiyoloji de dahil olmak üzere, yüksek hassasiyet gerektiren tedavilerde özel yetkinliklere sahip.

Satın alma, Mid Europa’nın Türkiye’deki ilk, sağlık hizmetleri sektöründe ise dördüncü yatırımı. Türkiye’de özel sağlık hizmetleri güçlü ve sürdürülebilir bir büyüme fırsatı sunuyor ve medikal alandaki başarılı geçmişiyle Kent, bu pazarda cazip bir büyüme platformu niteliğinde.