Genel SağlıkHABERLER

METABOLİZMANIZI HIZLANDIRIP, VÜCUDUNUZUN YAĞ YAKMA ORANINI ÇOĞALTMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?

Spora gidemiyorum, uzun süre aç kalmaya dayanamıyorum, diyet yapsam da çok yavaş kilo veriyorum diyenlerdenseniz, uzman tavsiyelerine kulak vermenizde fayda var!

Özellikle beslenmesine dikkat edemeyenler, atıştırmalık gıdalarla açlığını giderenler gün geçtikçe vücutlarındaki yağ oranını çoğaltarak kilo alımına neden oluyorlar! Uzmanlar, normal insan metabolizmasının günlük olarak yaktığı kalori miktarının 1800-2200 arasında olduğunu belirtirken, bu rakamı dengeli ve düzenli olarak çoğaltmak elinizde! Örneğin; yiyeceklerde sıklıkla kullandığınız limon suyu vücutta yağ birikimini engelleyerek kilo verilmesine yardımcı oluyor. Buna ek olarak özellikle bol su tüketimi ve size zor da gelse yapılabileceğiniz akşam yürüyüşleriyle yağ yakıcı etkiyi maksimum seviyeye çıkarmanız mümkün.

İşte limonun şifresi;

• Kalsiyum, C ve B vitamini desteği sağlayarak metabolizmanın hızlı ve efektif çalışmasını yardımcı olur. Böylece kalori ve yağ yakımını çoğaltır.

• Vücutta birikimini engelleyerek kilo kontrolüne yardımcı olur,

• Yavaş çalışan sindirim sisteminin daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlayarak metabolizmayı hızlandırır.

• Özellikle gece saatlerinde yavaşlayan sindirim sisteminin sabah çalışması için uyarılmasını sağlayarak

• Aynı zamanda limon suyu ekstresi mükemmel bir detoks aracıdır.

• İçerdiği yüksek miktardaki lif ve pektin sayesinde gıdalarla alınan şekerlerin vücuda alımını- emilimini- yavaşlatarak alınan kalori miktarını azaltır. Bu şekilde kilo kaybını hızlandırır.