Genel SağlıkHABERLER

MEDİST KAPILARINI AÇIYOR

Tıbbi cihaz ithalatı gerçekleştiren firmaların gümrüklerde mevzuat değişikliği nedeniyle yaşadığı sıkıntılar MEDİST 6.Uluslararası Medikal Ürünler, Laboratuvar Ekipmanları ve Hastane Donanımları Fuarı’nda masaya yatırılıyor. Yarın başlayacak fuarda yapılacak panellerde ithalatçılar, sıkıntılarını devlet yetkilileriyle paylaşarak çözüm isteyecek.

21 Ekim’e kadar sürecek MEDİST Fuarı’nda Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü ve Türk Standartları Enstitüsü’nden yetkililer katılacak. Sektör dernekleri tarafından düzenlenecek seminerlerde sorunlar geniş kapsamıyla değerlendirilecek. Sektör mensupları sıkıntılarının giderilmesi noktasında panel, seminer ve oturumlardan eli boş dönmek istemiyor.

Yeni teknolojilerin yer alacağı MEDİST Fuarı, Anadolu’dan gelecek 600 civarında başhekim ve sektör mensuplarının yeni teknolojiler ile tanışmasını sağlayacak.

Fuarda seminer ve panel düzenleyecek dernekler ve üniversiteler; TÜMDEF (Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu), Boğaziçi Üniversitesi, Özel Hastaneler Platformu Derneği, Sağlık Yönetimi ve Eğitimi Derneği, Türkiye Sağlık İşletmeleri Derneği ile Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nden oluşuyor.

AÇILIŞ PROGRAMI

Konuşmacılar:

Sayın Nihat TOSUN T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yrd.

Sayın Mehmet Ali ÖZKAN TÜMDEF- Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Dernekleri Fed.Bşk.

Sayın Metin DEMİR SEİS-Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası Yön.Kur.Bşk.

Saat : 11.00
Tarih : 18.10.2007
Yer : Ana Fuaye – CNR EXPO / Yeşilköy