MADDİ İMKANI OLMAYAN ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ İŞİTME TESTİ

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği, dünyaca ünlü Gaes İşitme Merkezi ile yaptığı işbirliği sonucunda maddi imkanı olmayan çocuklara ücretsiz işitme testi imkanı sunuyor. 12 yaş altındaki çocuklara uygulanacak bu testler 28-29 Ağustos ve 4-5 Eylül tarihlerinde yapılacak.

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED), 12 yaşın altındaki çocuklar için çok önemli bir hizmet sunuyor. İşitme sorunu olduğundan kuşkulanılan çocuklara uygulanan ve devlet hastanelerinde ancak 3 ay sonrasına gün verilebilen Bera testi, Gaes İşitme Merkezi’nin de desteğiyle 4 gün boyunca ücretsiz olarak yapılıyor.

28-29 Ağustos ve 4-5 Eylül tarihlerinde 09:00 – 18:00 saatleri arasında yapılacak test ve muayeneler sadece maddi durumu yetersiz olan ve hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan çocuklara uygulanacak. Bu testler ve muayeneler sonucunda işitme cihazı gerekliliği ortaya çıkarsa, Gaes bu konuda da ailelere çeşitli kolaylıklar sağlayacak.

Valikonağı Caddesi No. 35/1 Nişantaşı adresindeki Gaes İşitme Merkezi’nde yapılacak muayene ve testler için (0 212) 291 84 81 – 82 numaralı telefonlardan randevu alınması gerekiyor.

Gaes İşitme Merkezi hakkında

İspanya ve Latin Amerika’nın en büyük işitme cihazı firması olan Gaes, sadece İspanya’da 350’den fazla satış noktasında işitme sorunlarına çözüm üretiyor. Artık Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan Gaes İşitme Merkezi’nde, çocuklara özel Odyolojik Tanı Merkezi de bulunuyor. Gaes’e (0 212) 291 84 81 – 82 numaralı telefonlardan ulaşılabiliyor.

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği hakkında

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED), işitme engelli çocukları olan aileler tarafından “SESSİZLİĞİN SESİ” olmak amacıyla 2004 yılında kuruldu. Bakırköy Belediyesi eski Başkanı Ahmet Bahadırlı’nın da teşvikleriyle, Bakırköy’de sadece 9 metrekarelik bir mekanda faaliyete geçen İED çeşitli seminerler, konferanslar, paneller düzenlemenin yanı sıra, aileleri bilinçlendirmeye, engelli haklarının öğrenilmesine, çocukların rehabilitasyona gönderilmesinde ve ihtiyacı olanlara işitme cihazı sağlanmasına yönelik çalışmalar yapıyor.