Genel SağlıkHABERLER

LİMONLA GELEN SAĞLIK

Limonu sadece salatalarınızda mı kullanıyorsunuz? Halbuki limon vücutta yanlış beslenmeye bağlı birikmiş zehirlerin atılımına yardımcı olur. Limonla temizlik basit ve etkili bir uygulamadır. Özellikle aşırı kilolardan, fazla asitten mide ülserinden, şişme, ağrı ve acıdan kurtulmanın iyi bir yoludur.

Eklemler, kaslar, bezler ve organlardan kalsiyumu atmaya yarar. Atardamarlar ile toplardamarlardaki kolesterol birikimlerini temizler, ayrıca çıban, apse ve sivilceleri yok eder. Soğuk algınlığı, grip, astım, saman nezlesi, sinüzit ve bronşit gibi mukus üreten sorunların giderilmesini sağlar.

Limon dünyanın her tarafında her mevsim bulunan bir meyvedir. Limonla temizlik her türden yağ dokusunu eritip temizlemeye yaradığı için her açıdan üstündür. Yağ hızla ve hiçbir zararlı yan etken bırakmadan eriyip gider.

Yöntem: Bir bardak suya üç yemek kaşığı saf bal, çeyrek çay kaşığı karabiber ve bir limonun suyunu ekleyin. Taze hazırlayıp, taze için, yoksa limon suyundaki enzimler okside olarak bozulur. 10-15 gün süreyle günde 6-8 kez tekrarlayın, ne kadar canlandığınızı göreceksiniz.