KÜRTAJI KARŞI OLMAYAN PAPA İSTİYORLAR

Papa II. Jean Paul’un hayata veda etmesi, ilaç firmalarının iştahını kabarttı. Kürtaja ve doğum kontrolüne karşı olan Papa’nın ölmesiyle birlikte kulis çalışmaları başladı.

Tarihçi Aytunç Altındal, ilaç şirketlerinin, doğum kontrol yöntemlerine ve kürtaja izin verecek bir Papa’nın seçilmesi için kulis başlattığını ileri sürdü. Dünyada 1.1 milyar Katolik olduğunu belirten Altındal, eğer ilaç şirketlerinin istediği gibi bir Papa seçilirse, bunun, günde 300 milyon hap üretilmesi ve yıllık 80 milyar dolarlık bir pazar anlamına geleceğini söyledi. Kulislerin, doğum kontrolüne karşı olan II. Jean Paul’un hastalanmasının hemen ardından başladığını da söyleyen Altındal, ‘Doğum kontolüne razı olan 6 kardinalin adı geçiyor. Milano Kardinali Tetramansi, Colombia Kardinali Hoyas ve Nijeryalı Kardinal Arinzi’nin seçilme ihtimali var. Eğer, doğum kontrolünü destekleyen bir Papa seçilirse 2 bin yıllık gelenek bozulacak’ dedi.

33 gün papalık yapabildi

Bir önceki Papa I. Jean Paul’un ancak 33 gün papalık yaptığını ve öldüğünü hatırlatan Altındal, I. Jean Paul’un bazı iddialara göre doğum kontrol haplarına sıcak baktığı ve bu konuda çalışmalar yaptığı için öldürüldüğünün o dönemde ortaya atıldığını kaydetti. Altındal, ancak Vatikan’ın bunu doğrulamadığını belirterek ‘Öldüğü sırada elinde doğum kontrol haplarıyla ilgili bir dosya bulunmuş. Ancak bunun da yok edildiği söyleniyor’ dedi.

Vatikan da kazanacak

Altındal şunları söyledi:’Yeni seçilen Papa ‘doğum kontrolüne doğrudan Katolik Dini izin veriyor’ demeyecek tabii. Bunu kara kaplı kitaba uyduracak. İlaç şirketleri kazanırken onlar da reform yapmış olacak. Katolik dini çağdaş bir din denilecek. Ayrıca feministler de bu işten karlı çıkacak. Kadın özgürlüğünde büyük zafer kazandıklarını belirterek, ‘Katolik Kilisesi’ni dize getirdik’ diyecekler.’

Vatikan’ın doğum kontrolüne izin vermesi durumunda ilaç şirketlerinin Müslüman ülkelerinde de pazar kazanacağını belirten Altındal, ‘Çünkü Papa II. Jean Paul İran, Sudan, Yemen ve Sudi Arabistan ile ‘5’li takrir’ yapmıştı. Vatikan kullanınca, buralar da izin verecek. Böylece pazar Katolik kadınlardan sonra Müslüman kadınları da içine katacak’ dedi.

Papanın ölümünden sonra 3 gün süreyle Vatikan içinde ‘susma yasağı’nın devreye girdiğini söyleyen Altındal, ‘Vatikan mensupları kesinlikle, ‘Papa iyiydi’, ‘Papa kötüydü’, ‘Papa öldü’ gibi hiçbirşey konuşamaz. Buna ‘susma orucu’ denir. Bu gelenek Papa II. Jean Paul için de uygulandı’ dedi.

AKŞAM