Genel SağlıkHABERLER

KORUYUCU SAĞLIK HİZMETLERİNE BÜYÜK ÖNEM

Çankaya Belediyesi, koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında uğraşlarını sürdürürken, son bir ay içinde 12 bin 716 kişiyi sağlık kontrolünden geçirdi.

Ankara- Çankaya Belediyesi, 16 poliklinikte Çankayalılara koruyucu sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor. Çankaya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda, birinci basamak sağlık hizmetleri kapsamında muayene, diş, hemşire ve laboratuar alanlarında 12 bin 716 kişi kontrolden geçirildi.

Çankaya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sağlık sigortası kapsamına giren ve girmeyen bütün yurttaşların polikliniklerden yararlanabildiği ve her ay ortalama on bin kişi muayene edildiği yıllık ortalamada ise bu sayının 100 bini aştığı belirtildi. Açıklamada, yurttaşların hastane kuyruklarında çile çekmemeleri ve birinci basamak sağlık hizmetlerini hızlı ve etkin bir biçimde almaları için hizmetlerin profesyonel ekiplerce yürütüldüğü kaydedildi.

Çankaya Belediyesi’nin daha geniş ve donanımlı sağlık merkezlerini oluşturmaya çalıştığı vurgulanan açıklamada, teknik ve personel alanında çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü ifade edildi.