Uncategorized

Karbon Peeling Yöntemi ile Cildiniz Gençleşsin

Eksfoliye etmek için kullanılan maddelerden biri olan aktif karbon veya aktif karbon cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur. Sıradan kömür yüksek ısıya maruz kaldığında aktif karbon oluşur. Siyah, ince bir toz halinde ezilir. Bu sayede tozda küçük boşluklar oluşur.  Küçük boşluklar, toksinlerin ve kimyasalların yakalanmasında önemli bir rol oynar. Ayrıca içi boş yapısı kolay emilmesini sağlar. 

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Cildi temizleyen, daha sağlıklı ve ışıltılı hale getiren, lekeleri gideren ve akne oluşumunu engelleyen karbon peeling işlemi cilt bakımında etkili bir yöntemdir. Peeling, peeling işlemi sırasında cilde bir kimyasal uygulanarak yapılır ve dermatolog tavsiyesi veya kontrolü altında yapılmalıdır.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Karbon peeling normalde yüzde uygulanan bir işlemdir. Yüz üzerinde faydalı bir etkisi vardır. Yüzünüzdeki aktif karbon maskesi cildinizdeki kiri, tozu ve yağı temizler. Etkili temizlenen cilt daha fazla parlar. Aktif karbonun özel gözenekli yapısı sayesinde maske cildin gözeneklerine kolayca nüfuz eder. Gözenekleri, yağları ve diğer istenmeyen maddeleri temizlemeye yardımcı olur. 

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Karbon peeling herkes için kolay bir işlemdir. Cilt sivilcelerinden mustarip olanlar karbon peeling bu konuda en etkili çözümlerden biridir. Ayrıca donuk görünüm, kalınlaşma, geniş gözenekler, sivilce, sivilce ve ciltte sivilce sorunu yaşayan kişiler de bu yöntemi kullanabilir. 

Karbon Peeling Neden Yaptırmalıyız?

Ciltte temizlenmesi zor olan kir ve lekeleri yok eder. Temiz ve ışıltılı bir cildi garanti eder. Cilt yüzeyi gözeneklidir. Zamanla bu gözeneklerde sivilce ve yağ birikimi görülür. Yağ birikimi çeşitli cilt sorunlarına ve cilt estetiğinin bozulmasına neden olur.  Karbon peeling sayesinde derin ve temiz bir cilt yapısına kavuşur. Dış etki ve yetersiz bakım cilt hücrelerini öldürebilir. Bu, ölü hücrelerin çıkarılmasını sağlar.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Cildin pul pul dökülmesine neden olmadan doku yenilenmesini sağlar.   Cildin yağını ve nemini dengeler.   Yaraları iyileştirmenin en etkili yollarından biridir ve cilde ton dengesi ve parlaklık kazandırır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücudun her bölgesinde kullanılabilen lazer epilasyon sonrası ve ilk uygulamadan en az 15 gün önce kıllara dokunulmaması gerekir. Böylece hem kıl miktarı hem de sertliği kolaylıkla gözlemlenebilir. Ayrıca lazerle elde edilebilecek verimin artırılır.

Tüm epilasyonlardan farklı olan daha etkili olan lazer epilasyon kalıcı ve sağlıklıdır.  Buna istinaden istenmeyen tüylerin kalıcı olarak etkili ve ağrısız bir şekilde yok eder.  Kıl kökü lazer ışınları ile,   kök hücrelerin işlevi kasıtlı olarak bozulur. Buna istinaden cilt üzerinde yer alan tüylerin yeniden ortaya çıkması tamamen önlenir.

Lazer Epilasyon Nasıl yapılır?

İnsan cildine ulaşan ışık ışınları, saça renk veren melanin adı verilen bir madde tarafından lazer epilasyon cihazı ile durdurulur.Bu sayede enerji saç yüzeyinde ısı enerjisine dönüştürülür. Bu işlemle birlikte köklere aktarılan ısı kökleri yok ederek işlem sağlar.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Ruby Lazer: Bu lazer türü çok kısa tüylerde etkilidir. Güzel cilt tipi için etkili olan Ruby lazer, üst dudaklarda etkilidir. 

Alexandrite Lazer: 755 nm dalga boyuna sahip alexandrite lazer çevre dokuya zarar vermeden uygulanabilmektedir ve büyük başlığı geniş alanlara hızlı etki etmesini sağlayarak seans süresini kısaltır.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın İğne uygulamasına başlamadan önce cilt iyice yıkanmalıdır. Temizledikten sonra cilde anestezi uygulayın. İşlem daha sonra ucunda çok sayıda mikro boyutlu altın iğne bulunan radyo frekanslı cihazları kullanmaya başlar. Mikroçip, cilt ile temas derinliğini önceden ayarlayarak cilde hızla girip çıkarak tarama işlemini kolaylaştırır. 

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Altın iğne uygulaması cilt altındaki dokuyu uyarmak ve kolajen üretimini hızlandırmak için kullanılır. Bu sayede cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Altın iğne cilt gençleştirmenin yanı sıra sık görülen cilt problemleri olan sivilce izleri, yanıklar, siyah noktalar ve yara izlerinin tedavisinde de uygundur.

Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Altın İğneTedavisi sonrası kendinizi güneş ışınlarından korumanız mantıklıdır. Tedavi dört mevsim mümkündür. Ancak işlemden sonra kendinizi güneş ışınlarından korumak mantıklıdır. Yaz sürecinden sonra güneşin ısı ışınlarından korunmalıdır. En ideal mevsim kış ve bahar mevsimleri olarak düşünebilirsiniz.

Altın İğne Fiyatları

Her hastanın durumu farklı olduğu için duruma göre tedavi maliyeti de farklı olacaktır. Kaç tedavinin sürdüğü, fiyatı etkileyen başka bir faktördür. Kırışıklıkları tedavi etmek, cildi gençleştirmek, sivilce izlerini gidermek, çatlakları tedavi etmek, koltuk altı terleme sorununu ortadan kaldırmak için gereken altın iğne seanslarının sayısı ve bu nedenle bu tedavilerin fiyatları değişkenlik gösterir.