KALP HASTALARINA ECCP YÖNTEMİ

Geride bıraktığımız yüzyılın en başarılı 5 yönteminden biri olarak kabul edilen ECCP yöntemi kalp hastalarının umudu.

Aşağıda, geride bıraktığımız ‘’ Yüz Yılın ‘’ en başarılı ilk 5 tedavisi arasında gösterilen EECP Tedavisi hakkında kısa bilgileri Personeliniz ve yakınlarınıza iletmeniz dileği ile tetkiklerinize arz ediyoruz. Kalp Hastalarınınb, kararlarını vermeden önce EECP tedavisi hakkında bilgi edinmeleri gerektiğine inanıyoruz.

EECP ( Enhanced External Counterpulsation ) Cihazı 1995 yılında FDA onayı almış, Koroner Arter Hastalıklarında ve Kalp Yetmezliği Hastalıklarında Yeni bir Tedavi Yöntemidir. EECP Tedavisi geride bıraktığımız 100 yılın Tedavi ve Yöntemleri arasında ilk 5 arasında yer almıştır. Halen Amerika’da önde gelen Üniversite, Hastane ve Kliniklerde 350’ den fazla Merkezde, Amerika dışında 50’ yi aşkın merkezde başarı ile kullanılmaktadır. Ülkemizde Ankara’ da Medkar Tanı ve Tedavi Merkezinde 2 yıldır, İstanbulda Memorial hastanesinde 1 yıldır başarı ile kullanılmaktadır. EECP Tedavisinin Klinik Çalışmaları ve Araştırma Sonuçları, yıllardır Önde Gelen ve Birinci sınıf Uluslararası Bilimsel Dergilerde yayınlanmaktadır.

Bilimsel Arenada kendisini ispatlamış olan ve 1995 yılından beri yaygın olarak kullanılmakta olan EECP Tedavisinin, Uluslararası kayıtlı 16.000 hastanın 6 aylık periyodlarla yapılan ve yayınlanan takip sonuçlarında Tedavi Etkinliğinin uzun süre devam ettiği bir kez daha göstermiştir. Tedaviye giren hasta sayısının 50.000 aştığı bilinmektedir.

EECP Tedavisi 2000 yılında ‘’ Kalp Yetmezliği ‘’ için de FDA onayı almıştır. 7 milyondan fazla Kalp Hastası olduğu bilinen ve Sağlık Harcamalarında sadece Kalp Hastalıklarına 50 milyar Dolardan fazla harcama yapan Amerika Birleşik Devletlerinde EECP tedavi sisitemi Sağlık Giderlerine yapacağı olumlu katkıların farkedilmesi nedeni ile Devlet tarfından desteklenmektedir. Türkiye’de ise kalp hastalıkları havuzuna her sene yeni 120.000 hasta ilave olduğu malumlarınızdır. ( Türk Kardiyoloji Derneği ).

EECP Tedavisi ülkemizde Ankara’da Medkar Tanı ve Tedavi Merkezinde 18 aydır ve İstanbulda Memorial Hastanesinde 13 aydır başarı ile kullanılmaktadır. Vücudun alt tarafındaki kanı yukarı doğru sıvazlaması ve pompalaması nedeni ile, sadece Kalp değil, Ürinal bölge, Böbrekler, Ciğer ve Beyin de oksijenli kan ve GerideDamarcık Oluşmasından faydalanmaktadır.