Genel SağlıkHABERLER

İSTANBUL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ARTIK DAHA GÜÇLÜ

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2008 yılında başlatılan yenileme ve deprem güçlendirme çalışmaları tamamlandı.

1. ve 2. blokta yapılan deprem güçlendirme, yenileme ve kapasite artırımı çalışmaları için bugüne kadar yaklaşık 9 milyon 716 bin TL yatırım gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en eski sağlık kuruluşlarından biri olan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski adıyla SSK Samatya Hastanesi yeni bir döneme giriyor.

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2008 yılında başlatılan yenileme ve güçlendirme çalışmaları tamamlandı. 1. ve 2. blokta yapılan deprem güçlendirme, yenileme ve kapasite artırımı çalışmalarına bugüne kadar yaklaşık 9 milyon 716 bin TL harcandı. Yapılan yenileme yatırımı ile lüks bir görünüme kavuşan hastane tek kişilik ve çift kişilik odaları ile göz kamaştırıyor.

Üç yıl önce başlatılan deprem güçlendirme ve tadilat çalışmaları sonucunda 1. ve 2. blokta ameliyathaneden laboratuvara, beyin cerrahisinden hasta odalarına, çamaşırhaneden mutfağa kadar pek çok bölüm yenilendi. Hastanenin 1. ve 2. bloğunda toplam 211 yatak, 3 tek kişilik,106 çift kişilik oda bulunuyor.