Genel SağlıkHABERLER

“HERGÜN BİR BARDAK SÜT, SAĞLIKLI GELECEK”

Çankaya Belediyesi ve SÜTAŞ yaptıkları protokolle 10 bin öğrenciye günlük düzenli süt dağıtacaklar.

Ankara- Çankaya Belediyesi’nin toplumsal sorunlara çözüm üretme ve kurumlarla işbirliği atağına devam ediyor. Beslenme ve özellikle çocukların beslenmesinde yaşanan sorunların ortadan kaldırılması için çocuklara hergün bir bardak süt içirilmesi amacıyla Çankaya Belediyesi ve SÜTAŞ arasında bir protokol imzalandı.

Eryılmaz; “Hergün bir bardak süt sağlıklı gelecek demektir.”

Protokolün imza töreninde konuşan Çankaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz, seçim öncesi verdikleri, okullara süt yardımı sözünü yerine getirdiklerini belirterek, “Çankayalılara verdiğimiz sözlerden birini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”, dedi. Muzaffer Eryılmaz, 1 Mayıs’ta başlayacak kampanyayla 28 okula ve 9279 öğrenciye hergün bir bardak süt vereceklerini kaydederek, gelecek dönem Çankaya’daki bütün ilköğretim okullarına süt yardımında bulunacaklarını sözlerine ekledi. Eryılmaz ülkemizde çok ciddi beslenme sorunu olduğuna dikkat çekerek, çocukların bu sorundan en fazla etkilenen kesim olduğunu kaydetti. Çocukların sabah kahvaltı yapmadıklarını söyleyen Eryılmaz, kan şekeri düşen çocukların derslerini dinleyemediklerini dile getirdi.

SÜTAŞ Genel Koordinatörü Yaşar Ulukaya, böyle bir projede önderlik yapan Çankaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz’a teşekkür ettiklerini ve böyle bir projede yer almaktan mutlu olduklarını belirtti. Ulukaya, bu örnek projenin diğer kurum ve kuruluşları harekete geçirmesini dilediklerini belirterek, böylece ülkemizdeki beslenme sorununu bir ölçüde azaltmış olacaklarını ifade etti.