HASTA YOĞUNLUĞUNA PREFABRİK ÇÖZÜM

Çanakkale SSK Hastanesi Başhekimi İsmail Temiz, günde 200 ile bin 500 arası hasta geldiğini belirterek prefabrik poliklinikler kurma kararı aldı…

Çanakkale SSK Hastanesi’nde yaşana yoğunluğa çare arayan yetkililer, prefabrik poliklinikler kurma kararı aldı.

SSK Başhekimi İsmail Temiz, günde bin 200 ile bin 500 kişinin muayene olmak için hastaneye geldiğini belirterek, “Şu an hastanemizde poliklinik sayısı 18. Zamanla hasta yoğunluğu arttığı için sıkıntı yaşanıyor. Bunu ortadan kaldırmak için Bolu’da eskiden depremzedelerin kullandığı prefabriklerden istedik. Gelecek 5 prefabrik, yaklaşık bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. Önümüzdeki ay polikliniklerimiz prefabriklere taşınacak. Bu sayede daha önce 18 olan poliklinik sayımız 26’ya çıkarılacak. Poliklinik sayımızın artması ile hasta yoğunluğu azalacak” dedi.

Temiz, prefabriklerin hastanenin giriş kapısının karşındaki alana kurulacağını ifade ederek,

“Poliklinikler prefabriklere taşınınca, boşalan kısımları yeniden değerlendireceğiz. Bu bölgelere yeni birimler kuracağız” diye konuştu.

Günde bin 500 hastanın muayene olduğu SSK Hastanesi’nde 34 uzman ve 9 pratisyen doktor görev yapıyor. 168 yataklı hastanede ayda 200 ile 250 arasında ameliyat yapılıyor.