Genel SağlıkHABERLER

HASSAS DİŞLER İÇİN ÖZEL BİR DİŞ MACUNU!

Hassas dişlerin tedavisinde etkin diş macunu Sensodyne, 35 Migros mağazasında, çok özel diş fırçası ve magnet dağıtıyor.

Hassas dişler soğuk, sıcak, tatlı, ekşi yiyecek ve içecekler ve hatta diş fırçalama-dokunma gibi fiziksel uyarılara keskin bir ağrı veya sızıyla cevap veren duyarlı dişlerdir. Çok yaygın bir diş rahatsızlığı olan aşırı hassasiyetin nedenleri; ani diş kırılmaları, sert yiyeceklerin alınması veya aşındırıcılığı yüksek diş macunu kullanımı ile diş yüzeyinde mine tabakasının ve dentinin uyarılara karşı duyarlı hale gelmesi, dişeti çekilmeleri, asit yapılı yiyecek ve içeceklerin çok ve sık alınmasıyla oluşan kimyasal aşınmalardır. Çürük dişler gibi dayanılmaz ağrılara yol açabilen hassas dişlerin bakımı, sürekli hekim kontrolü ve diş hassasiyetini gözeten diş bakım ürünleriyle giderilebilir.

Sensodyne, içerdiği potasyum klorür, strontium klorür heksahidrat, potasyum nitrat gibi maddelerle; dişin mine tabakasının aşınması ve dentinin açığa çıkmasıyla korunmasız kalan diş kökünün; soğuk-sıcak ve tatlı besinlerin tüketilmesi, soğuk hava alınması, diş fırçalama sırasında dişteki hassas bölgeye dokunulduğunda ortaya çıkan acı ve sızıların giderilmesi için üretilmiş bir diş macunudur.

Hassas dişlerin tedavisinde etkin diş macunu olan Sensodyne F, Mint ve Gel olmak üzere 3 formda, 50 ve 75’lik ambalajlarının yanısıra yeni olarak Sensodyne F ve Sensodyne Mint 100ml’lik ekonomik ambalajı çıkmıştır. Sensodyne F ve Sensodyne Mint Diş macunları ,100 ml’lik yeni ambalajları ile sizlere daha ekonomik ve daha uzun süreli tedavi olanağı sağlar.

Hassas dişler için, diş hassasiyetini gidermede etkin diş macunu olan Sensodyne, İngiltere’den ithal edilmekte ve ülkemizde, market ve eczanelerden temin edilebilmektedir.

Bilgi İçin:
Çiğdem Özcan
Guide İletişim
0212 327 84 86