Genel SağlıkHABERLER

HAMİLELİK SONRASI OPERASYONLAR

Bilimin ve tekniğin gelişmesi ile beraber, artık yavaş yavaş sağlık alanında korkularımız azalmaya başladı. Bununla beraber estetik cerrahi de ki son gelişmelerle bazı korkularımız tamamen ortadan kalmışa benziyor. Özellikle bayanların en büyük korkulu rüyalarından birisi olan hamilelik sonrası rahatsızlıklar ve deri bozuklukları gelişen teknoloji ile beraber hiçbir iz ve yan etki bırakmadan giderilebiliyor. Giderilebilen rahatsızlıklar ve yapılan cerrahi operasyonlar ise şöyle:

Karın bölgesi sarkmaları gerginleştirme: Doğum sırasında hasara uğrayan karın bölgesi sarkmaları kısa bir ameliyatla, iz bırakılmadan çözüm bulunabiliyor. Karın bölgesindeki doğum sonrası ölmüş yağ ve çatlak deriler alınarak Abdominoplasty yöntemiyle gerginleştirilir. Böylece doğum öncesindeki görüntünüze tekrar kavuşursunuz.

Liposuction yöntemiyle yağ aldırma: Liposuction yöntemini genelde çoğu kişi bilir, bu yöntemle beraber vücuttaki fazla yağ cerrahi bir operasyonla alınmış olur. Hamilelikle beraber alınan yağlar Liposuction yöntemiyle alınarak doğum öncesi ideal kilonuza kavuşursunuz.

Vajina Daraltma: Normal doğum sonrasında hasara uğrayan vajina, küçük bir ameliyatla hasarı giderilir. Bu ameliyatı olan bir kişi, aynı gün evine dönebilir.

Görüldüğü gibi bu artık “hep böyle mi kalacağım” korkusu tarihe karışıyor. Bilimin ve tekniğin hızla gelişmesi devam ederken sadece doğum sonrası kalıntılar değil. Çoğu kalıcı rahatsızlık bulunan hastalara umut ışığı doğuyor. Estetik cerrahi ile beraber korkularımız mazide kalırken, Güzel görünme isteğimiz ise artık hayal olmaktan çıkıyor.